از هر دری سخنی

حفاظت محیط زیست مازندران: شمار تلفات مشکوک پرندگان در تالاب میانکاله به مرز ۱۶ هزار قطعه رسید

اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران از ادامه «تلفات غیر عادی پرندگان مهاجر» در تالاب میانکاله و خلیج گرگان خبر داد و اعلام کرد که با جمع‌آوری لاشه یک هزار و ۲۳۵ قطعه پرنده در طی شبانه روز گذشته، شمار تلفات مشکوک پرندگان در این منطقه به ۱۵ هزار و ۹۲۸ قطعه رسید…..

در اطلاعیه اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران آمده است که با تداوم تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی روز پنج‌شنبه هفتم اسفند ماه نیز با اعزام تیم‌هایی از محیط‌بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل انجام شد. بنابر این گزارش فقط در روز پنج‌شنبه و طی یک روز لاشه یک‌هزار و ۲۳۵ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی، کشیم و کاکایی تلف شده از سطح ساحل جمع آوری و دفن بهداشتی شد.

تلفات مشکوک پرندگان که سال گذشته نیز در تالاب میانکاله و خلیج گرگان رخ داده بود، در سال‌جاری از ۲۸ روز قبل آغاز شده است.

مقام‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست و دامپزشکی مازندران در روزهای آغاز تلفات پرندگان مهاجر اعلام کردند که نمونه‌برداری ها انجام شده و برای تشخیص دلیل مرگ این پرندگان به آزمایشگاه مرجع در تهران ارسال کرده‌اند.

مقام‌های مسئول اما با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز تلفات مشکوک پرندگان در تالاب میانکاله و خلیج گرگان، هنوز نتایج آزمایش‌های انجام شده و دلیل تلفات پرندگان در این منطقه را اعلام نکرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا