زحمتکشان

اعتراض بازنشستگان در تجمع‌های سراسری

تا گرفتن حقمان اعتراض می‌کنیم، سفره ما خالیه، ظلم و ستم کافیه. پیش از این تجمع سراسری، ارگان‌های امنیتی با همدستی قوهٔ قضائیه ضمن اعمال فشار، احضار و تهدید تعدادی از فعالان سندیکایی کوشیده بودند فضای ارعاب ایجاد کرده و به زعم خود در ارادهٔ بازنشستگان برای برپائی تجمع سراسری خلل وارد آورند اما حرکت شجاعانهٔ امروز بازنشستگان این توطئه را عقیم گذاشت……

روز یکشنبه دهم اسفند ۱۳۹۹، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در دست‌کم ۱۱ استان کشور دست به تجمع زده و خواهان رسیدگی به وضعیت وخیم معیشتی خود شدند.

کانال تلگرام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» با انتشار ویدیوهایی از این تجمعات نوشته است که بازنشستگان دراستان‌های تهران،‌ زنجان،‌ گیلان،‌ خراسان رضوی و شمالی،‌ خوزستان، لرستان،‌ سمنان،‌ یزد، اصفهان و البرز در مقابل اداره‌های کار تجمع کرده‌اند.

در این تجمعات، بازنشستگان شعارهایی چون، «فقط کف خیابون،‌ به دست میاد حقمون»، «گرانی، تورم، بلای جان مردم» و «تا حق خود نگیریم، از پا نمینشینیم» سر دادند.

در کرج، بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل ساختمان اداره کار تجمع کرده و شعار «وعده وعید کافیه، سفره‌هامون خالیه» سردادند.

در شهر شوش در استان خوزستان بازنشستگان معترضان با تظاهرات در خیابان مسئولان را «بی‌کفایت»‌خوانده و خواستار استعفای آن‌ها شدند.

در مشهد نیز شعارهایی مثل «وعده‌های بی‌ریشه، نان سفره نمی‌شه» از سوی بازنشستگان سر داده شد.

این چندمین بار در ماه‌های گذشته بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود دست به تجمع می‌زنند.

بازنشستگان در اعتراضات خود خواستار همسان‌سازی سطح مستمری‌ها با بازنشستگان کشوری و لشکری هستند. آن‌ها همچنین می‌خواهند ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی به صورت دقیق اجرا شده و مشکلات مربوط به پاداش آخر سال و بیمه‌ تکمیلی رفع شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا