ورزشی

در حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال

بخت با علی کریمی یار بود

احتمالاً دو سرنوشت درصورت موفقیت کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال در انتظار او بود. یا این‌که اواسط کار خسته می‌شد و برای این‌که وجهه ورزشی خودش را خراب نکند استعفا می‌داد یا که کریمی آهسته آهسته به ساختارهای موجود در ورزش تن می‌داد که دیگر کریمی نبود.

بخت با علی کریمی یار بود

مظاهر گودرزی-همدلی

روز گذشته انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال برگزار شد. خروجی این مراسم درست همان‌طور که خیلی‌ها حدس می‌زدند علی کریمی نبود، جادوگر فقط  ۹ رای به دست آورد، درحالی از میان چهار داوطلب ریاست فدراسیون نفر چهارم شد که خیلی‌ها دوست داشتند او برنده انتخابات شود، اما این اتفاق درحالی رخ نداد که اختلاف رای کریمی با نفر سوم یعنی مصطفی آجرلو به تعداد رای‌های خودش بود، گویا این پیشکسوت فوتبال در ساختارهای موجود فقط اجازه داشت خودش را داوطلب کند نه بیشتر. با این وجود خیلی از فوتبالی‌ها از مردم گرفته تا پیشکسوتان دوست داشتند که بازیکن سابق بایرن مونیخ رئیس فدراسیون فوتبال ایران شود، اما آن‌ها نمی‌دانند کریمی با رای نیاوردن چه شانس بزرگی آورد.
تصور این وضعیت اصلاً سخت نیست. درنظر بگیرید کریمی برای چهار سال آینده رئیس فدراسیون فوتبال می‌شد، درست است که در شرایط شیوع کرونا فوتبال‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود، اما خدا را چه دیدید، شاید تا یکسال آینده آب‌ها از آسیاب افتاد و کرونا با تزریق عمومی واکسن کنترل ‌شد و یک بار دیگر شور و حرارت تماشاگر به استادیوم‌ها برگشت. با این اتفاق مطمئناً یک بار دیگر مطالبات زنان برای ورود به استادیوم برای تماشای مسابقات لیگ از نو شروع می‌شد. اما این‌ بار رئیس فدراسیون فوتبال نه تاج بود نه ساکت، بلکه علی کریمی بود که خودش همیشه حامی ورود زنان به ورزشگاه بوده و هست. در چنین شرایطی علی کریمی چه جوابی برای زنان داشت که نمی‌توانستند به‌تماشای دربی استقلال و پرسپولیس بنشینند؟
یا مثلاً تصور کنید یک بار دیگر بازی‌های ملی از سر گرفته می‌شد و طبق تعهد ایران به فیفا، قرار بود به زنان اجازه ورود به ورزشگاه داده شود، اگر مانند قبل تنها یک سکوی چند هزار نفره به زنان اختصاص پیدا می‌‌کرد و مانند خیلی از کشورها اجازه داده نمی‌شد که هر تعداد زنی که توانستند بلیت تهیه کنند وارد استادیوم شوند، در چنین شرایطی قطعاً شاهد مطالبات زنان بودیم، حالا پاسخ علی‌آقا کریمی به این خواسته‌ها چه بود؟
وقتی پول‌های فدراسیون فوتبال ایران به‌دلیل تحریم‌ها در بانک‌ها بلوکه بود یا که باز به‌دلیل تحریم‌ها فدراسیون کریمی مجبور می‌شد پول‌ها را به‌جای حساب فدراسیون از کانال‌های دیگر جابه‌جا کند و نمی‌شد، پاسخ کریمی به مطالبات مربیان احتمالی خارجی چه بود؟
اگر نهادهای نظارتی اجازه نمی‌دادند کریمی مربی مدنظر خودش را انتخاب کند، اتفاقی که درباره کرانچار سرمربی تیم ملی امید رخ داد و سبب اخراج او شد، آن روز پاسخ علی کریمی چه بود؟
احتمالاً دو سرنوشت درصورت موفقیت کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال در انتظار او بود. یا این‌که اواسط کار خسته می‌شد و برای این‌که وجهه ورزشی خودش را خراب نکند استعفا می‌داد یا که کریمی آهسته آهسته به ساختارهای موجود در ورزش تن می‌داد که دیگر کریمی نبود. ما باید خوشحال باشیم که علی کریمی رای نیاورد، چون جادوگر فوتبال‌مان را دوست داریم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا