ورزشی

دشنه در پهلوی علی کریمی

با پایان‌یافتن انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، جنجال‌ها درباره تعداد رأی‌هایی که علی کریمی، فوتبالی‌ترین کاندیدای این انتخابات به دست آورد، همچنان ادامه دارد. …..

علی کریمی با معرفی مهدی مهدوی‌کیا به‌عنوان نایب‌رئیس اول، در تلاش برای تغییر فضای حاکم بر فوتبال بود، اما در نهایت و در میان شگفتی علاقه‌مندان به این رشته، فقط ۹ رأی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال گرفتند و بین چهار کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال آخر شدند. البته با فضای موجود و نقش پررنگ هیئت‌های استانی در انتخابات فدراسیون فوتبال، هم علی کریمی و هم مهدی مهدوی‌کیا می‌دانستند شانسی برای رسیدن به صندلی ریاست ندارند ولی شاید تصور این رأی پایین را هم نمی‌کردند. در بدترین حالت ممکن و با توجه به تعداد چهره‌های فوتبالی که در انتخابات فدراسیون فوتبال حق رأی داشتند، علی کریمی و تیمش امیدوار بودند بخشی از این آرا به سبد آنها واریز شود ولی حتی فوتبالی‌ها (‌بهتر است عنوان شود بخشی از فوتبالی‌ها) هم علی کریمی را قبول نداشتند و به او رأی ندادند.
نکته عجیبی که در این بین پررنگ شده، زخمی است که بر پهلوی علی کریمی مانده است. او که خودش را نماینده فوتبالی‌ها می‌دانست، با اذعان به شانس کمش در راه رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال، امید داشت دست‌کم رأی ۱۶ چهره خاص فوتبالی را که حق رأی داشتند، به دست بیاورد. در واقع از بین ۸۷‌ نفری که حق رأی داشتند، ۱۶ نفر از آنها چهره‌های تمام‌فوتبالی بودند که چراغ سبز آنها به علی کریمی، می‌توانست تعداد آرای او را دو برابر کند. اسامی ۱۶ چهره فوتبالی مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال عبارت بودند از اسکوچیچ – (هاشمیان) سرمربی تیم ملی، محمد ناظم‌الشریعه – تیم ملی فوتسال آقایان، عباس هاشم‌پور‌– تیم ملی فوتبال ساحلی آقایان، مریم آزمون‌– تیم ملی فوتبال زنان، شهناز یاری‌– تیم ملی فوتسال زنان، احسان حاج‌صفی‌– تیم ملی فوتبال آقایان، اصغر حسن‌زاده‌– تیم ملی فوتسال آقایان، محمد احمدزاده‌– تیم ملی فوتبال ساحلی آقایان، زهرا قنبری‌– تیم ملی فوتبال زنان، فرزانه توسلی‌– تیم ملی فوتسال زنان، محسن ترکی‌– داور فوتبال آقایان، سلطنت نوروزی‌– داور فوتبال زنان، سیدمحمد علوی‌- ماشین‌سازی، اکبر محمدی‌– پیکان، رضا عنایتی – هوادار و منصور احمدی (داور قدیمی). پر واضح است که با درنظر‌گرفتن دیگر گزینه‌ها، این تعداد می‌توانست به ۲۸ رأی هم برسد ولی علی کریمی تقریبا نیمی از آرای همین ۱۶ چهره را هم از دست داد تا مشخص شود زخمی که بر پیکر مدیریت فوتبال در سال‌های اخیر مانده، بدون ‌دلیل نبوده است.
شاید در این بین مهم‌ترین دشنه‌ای که بر پهلوی علی کریمی نشسته باشد از سوی احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ملی ایران باشد. چهره‌ای که پیش از این به صورت تلویحی حمایتش از علی کریمی را نشان داده بود و حتی زیر یکی از پست‌های حمایتی سیدجلال حسینی برای علی کریمی کامنت «موافقت» کاشته بود، در نهایت نه به علی کریمی بلکه به مصطفی آجرلو رأی داد. اگرچه هر نفری در دادن رأی به چهره مد‌نظرش آزاد است، ولی فوتبالی‌ها از «دورویی» احسان حاج‌صفی حسابی شاکی شده و روز گذشته انتقادهای تندی را به کاپیتان تیم ملی داشتند؛ به‌طوری‌که این بحث حسابی داغ شد که بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران بر بازوی فردی «دورو» شایسته نیست.
علی کریمی هم نسبت به این اتفاق‌ها واکنش‌های متفاوتی داشت؛ او ابتدا و بعد از خروج از سالن اجلاس از این گفت که خودش می‌دانسته شانسی ندارد ولی برای از‌بین‌بردن بهانه‌ها به میان آمده است. «دیگر طبیعتا دغدغه فوتبال را ندارم. البته این را بگویم که از اول می‌دانستم که چه اتفاقاتی می‌افتد. فقط برای همین حضور پیدا کردم که فردا نگویند شرایط برای حضور فوتبالی‌ها مهیا بود ولی کسی نیامد. من فقط برای اینکه این بهانه دست یک‌سری‌ها نیفتد آمدم؛ وگرنه از اول نتایج مشخص بود». بعدا اما با خروجش از فضای رسمی فوتبال، سری به فضای مجازی زد و با یکی، دو انتقاد تند‌وتیز از خنجری که فوتبالی‌ها به او زده‌اند گلایه کرد: «‌۹ رأی برای فوتبال پاک!؟ خدایا شکرت که قبل از اینا فوتبالم تموم شد!». علی کریمی صبح روز گذشته هم با انتشار پست دیگری در اینستاگرامش نسبت به رفتار فوتبالی‌ها با خودش در مسیر انتخابات فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد و گفت: «گاهی وقت‌ها با خودت بگو خیلی چیزها هست که تقصیر تو نیست و کاری هم از دست تو برنمی‌آید».
روزنامه شرق

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا