گوناگون

پلیس از نقشه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۴ مارس خبر داد

پلیس کاپیتول (ساختمان کنگره آمریکا) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک “گروه شبه‌نظامی شناسایی‌شده” قصد دارد روز پنجشنبه ۴ مارس (۱۴ اسفند) به ساختمان این بالاترین نهاد قانونگذاری آمریکا حملاتی صورت دهد. نام این گروه اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه آمده که این افراطیون راست‌گرا بخشی از هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا هستند که در ششم ژانویه سال جاری به کاپیتول یورش آورده بودند.

به گزارش دویچه وله، در پی آن یورش دستگاه قضایی آمریکا بیش از ۳۰۰ نفر را بازداشت و متهم کرد در محاصره و حمله به ساختمان کاپیتول دست داشته‌اند. این حمله به کشته شدن پنج نفر، از جمله یک مأمور پلیس انجامید.

در میان دستگیرشدگان اعضای چندین گروه راست‌گرا، از جمله “اوث کیپرز”، “تری پروسنترز” و “پراد بویز” بوده‌اند. بخشی از اعضای این گروه‌ها شبه‌نظامیان مسلح هستند.

در این بیانیه آمده است که پلیس کاپیتول تهدید‌های بالقوه علیه اعضای کنگره و این مجتمع قانونگذاری را جدی تلقی کرده و خود را آماده کرده است.

بر اساس این بیانیه، پلیس کاپیتول در همکاری با نهادهای محلی، دولتی و فدرال تلاش دارد تا “هر نوع تهدیدی علیه کاپیتول را عقیم بگذارد”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا