ورزشی

عدم پرداخت حقوق و امتیازهای ورزشکاران یکی دیگر از معضل‌های ورزش ایران

سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه گفت: برخی باشگاه‌ها با پرداخت نکردن مطالبات بازیکنان آنها را علاف خود کرده اند. همچنین رنجبر مدال آور در قهرمانی آسیا و جهان گفت: اگر کل مطالبات و حق، حقوق و پاداش مدال آوری خود را طی ۷ سال ورزش حرفه ای در تیروکمان محاسبه کنم چیزی حدود ۲۰۰ میلیون می شود.

سرمربی واترپلو نفت امیدیه در گفت و گو با ایسنا، در خصوص رقابت های لیگ برتر واترپلو اظهار کرد: این مسابقات بعد از حدود یک سال برگزار شد که خیلی از تیم ها مثل تیم خودمان هیچ تمرینی نداشتند. تنها دو تیم دانشگاه آزاد و نوفلاح شرایط تمرینی بهتری داشتند و بهتر از سایر تیم‌ها هم نتیجه گرفته اند. این دو تیم احتمالا در فینال با هم بازی خواهند کرد.

جعفری در ادامه در خصوص سطح لیگ برتر واترپلو گفت: سطح لیگ بالا نیست. سطح رقابت‌ها پایین است و تنها خوبی این است که این مسابقات انجام شد. با انجام این مسابقات بازیکنان ملی یک مبلغ قراردادی گرفتند تا با آن بتوانند زندگی خود را بگذرانند. جز این مورد لیگ خوبی دیگری نداشت.

وی در خصوص میزان تمرین تیم واترپلو نفت امیدیه گفت: ما هیچ تمرینی نداشتیم. یعنی استخری برای تمرین نبود. ما تنها توانستیم در حد یک هفته تیم را جمع کنیم و به مسابقه برسانیم. فکر می کنم با همین شرایط ما باید برای سومی و چهارمی در دیدار رده بندی مقابل تیم ارتش بازی کنیم.

سرمربی تیم نفت امیدیه با بیان اینکه برخی تیمها به واترپلو لطمه زده اند گفت: تنها کرونا به واترپلو ضربه نزد، برخی باشگاه‌ها همانند پرسپولیس به لیگ آمدند که از پارسال که با بازیکنان قرارداد بسته اند تاکنون هیچ پولی به آنها نداده اند یا تیم سایپا که هر سال ۶۰ درصد مطالبات بازیکنان را پرداخت نمی کند. این تیم‌ها با پرداخت نکردن حق و حقوق بازیکنان به این رشته آسیب زده اند.

وی ادامه داد: کرونا یک بیماری است که در همه دنیا شیوع پیدا کرد و در حال حاضر هم لیگ واترپلو با وجود این بیماری در حال برگزاری است. به نظر من بزرگترین آسیب به واترپلو ورود برخی باشگاه‌ها به لیگ است. این باشگاه‌ها با پرداخت نکردن مطالبات بازیکنان آنها را علاف خود کرده اند.

عدم پرداخت پاداش و حقوق ۷ سال ورزش حرفه‌ای کماندار تیم ملی!

عضو پیشین تیم ملی کامپوند، نسبت به پرداخت ۱۳ میلیون از سوی کمیته ملی المپیک و فدراسیون تیروکمان بابت حق، حقوق و پاداش ۷ سال مدال آوری در قهرمانی آسیا و جهان، انتقاد کرد.

مریم رنجبر در گفت و گو با ایسنا، اظهار  کرد: پس از سه سال پیگیری های فراوان برای دریافت حقوق و پاداش مدال آوری در مسابقات آسیایی و جهانی، کمیته ملی المپیک طی تماس با من اعلام کردند که ۱۳ میلیون بابت کل‌ مطالبات و حق و حقوقی که از سال ۸۹ تا ۹۶ طلب داشتم به حساب فدراسیون واریز کردند تا به من پرداخت کنند.

وی افزود: کمیته ملی المپیک به من تاکید کرد که پس از دریافت این مبلغ باید نامه رسید خود را مبنی بر این که دیگر مطالبه ای از فدراسیون و کمیته ملی المپیک ندارم، امضا کنم.

رنجبر خاطرنشان کرد: آیا کل مطالبات و حق و حقوق پاداش مدال آوری من بعد از ۷ سال که همانند یک سرباز برای افتخار آفرینی کشورم جنگیدم و پرچم کشورم را چندین بار در میادین آسیایی و جهانی به اهتزاز درآوردم، بعد از ۳ ماه پیگیری باید ۱۳ میلیون باشد، هر چند این مبلغ را نیز دریافت نکردم…

رنجبر در پایان گفت: اگر کل مطالبات و حق، حقوق و پاداش مدال آوری خود را طی ۷ سال ورزش حرفه ای در تیروکمان محاسبه کنم چیزی حدود ۲۰۰ میلیون می شود، در حالی که کمیته ملی المپیک و فدراسیون آن چیزی که حقم بود به درستی ادا نکردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا