گوناگون

رئیس اقلیم کردستان: نگذارید عراق میدان تسویه حساب‌ها شود

رئیس اقلیم کردستان عراق حمله موشکی به پایگاه عین الأسد وابسته به نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن را محکوم کرد….

به گزارش ز شفق نیوز، نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق ضمن محکوم کردن حمله موشکی به پایگاه عین الأسد، از تمامی طرف‌های عراقی خواست تا در قبال این حملات سکوت نکنند و اجازه تبدیل شدن عراق به میدان تسویه حساب‌ها به ضرر منافع و آینده عراق را ندهند.
نیچروان بارزانی تاکید کرد، تکرار و تداوم حمله به نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش که بنا به درخواست دولت فدرال عراق به منظور پشتیبانی و همکاری با این کشور برای مقابله با تروریسم حضور دارند، اقدامی کاملاً متضاد با منافع عراق به شمار می‌آید و صلح و ثبات در کشور و حال حاضر و آینده آن را در معرض خطری واقعی قرار می‌دهد.

وی در ادامه افزود، بدون شک، همواره در وضعیت کنونی نیاز به ادامه همکاری و کمک‌های آمریکا و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش جهت ممانعت از تقویت مجدد داعش و نابودی و ریشه‌کن کردن کامل این گروه تروریستی که تهدیدها و خطرات آن، عملیات‌ نظامی و اقدامات تروریستی‌اش روز به روز در حال افزایش است، احساس می‌شود.
***
اقلیم کردستان عراق: دو تن از عاملان حمله راکتی به اربیل را دستگیر کرده‌ایم

میدل ایست نیوز: نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان دو تن از عاملان حمله راکتی به فرودگاه اربیل را دستگیر کردند.

دستگاه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان طی بیانیه‌ای تصریح کرد: دو تن از عاملان حمله راکتی به فرودگاه اربیل دستگیر شدند و تلاش برای تعقیب دو فرد دیگر ادامه دارد.

در پایان این بیانیه آمده است که نتایج نشان می‌دهد که ۴ تَن در حمله راکتی به فرودگاه اربیل دست داشته‌اند.

در ۱۵ فوریه، چند راکت به سمت فرودگاه اربیل و خیابان های اطراف آن اصابت کرد که طی آن ۲ تن جان باخته و ۱۲ تن زخمی شدند.

«وین مورتو» سخنگوی نیروهای امریکایی در ائتلاف بین المللی، در تازه‌ترین آمار ارائه شده درباره حادثه حمله راکتی در اربیل، از زخمی شدن ۹ تن در این حادثه خبر داده بود.

او گفت که در این حادثه ۱۴ راکت ۱۰۷ میلی متری شلیک شده که ۳ راکت آن به پایگاه نظامی برخورد کرده و در آن یک پیمانکار غیر نظامی (غیر امریکایی) جان باخته و ۹ تن که ۸ تن از آنها نیروی پیمانکار هستند زخمی شده‌اند و ۴ مورد موج گرفتگی مغزی بر اثر انفجار ثبت شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا