گوناگون

روحانی: آژانس جای کار سیاسی نیست

حسن روحانی، با هشدار درباره پیامدهای منفی “اتلاف وقت” در مسیر احیای توافق هسته‌ای، گفته است اگر تحریم‌های آمریکا رفع شود راه برای دیپلماسی و مذاکره باز خواهد شد….

روحانی از قدرت‌های اروپایی خواسته است از پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منصرف شوند. او با اشاره به توافق اخیر ایران و آژانس خطاب به رهبران اروپایی گفت: “نگذارید روابط دوستانه ما تخریب شود.”

او گفت کسانی که ادعای حل مسائل از طریق دیپلماتیک را دارند باید تحریم را بردارند. روحانی گفت: “آنچه مانع دیپلماسی است تحریم شما است. تحریم را بردارید، دیپلماسی آغاز می‌شود و مذاکره آغاز می‌شود.”

یک روز پیش از این وندی شرمن، دیپلمات آمریکایی و نامزد قائم مقامی وزارت خارجه این کشور گفت دولت جو بایدن قصد دارد پس از بازگشت ایران به اجرای تعهداتش وارد توافق هسته‌ای شود اما می‌خواهد از این توافق به عنوان سکویی برای مذاکره در عرصه‌های دیگر استفاده کند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : : آژانس جای کار سیاسی نیست سه کشور اروپایی بفهمند آژانس جای بازی سیاسی نیست. بازی سیاسی را کنار بگذارید. آژانس جای فنی است و بگذارید ما کار فنی خود را با آژانس انجام دهیم. در این هفته‌های اخیر به توافق خوبی رسیدیم و بگذارید تا این مسیر ادامه پیدا کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا