دیدگاه‌ها

وزش بادهای تغییر وتشخیص درست سمت گیری بادبان   

پدرام علوی نیا: رژیم برای حفظ  دم و دستگاه خود که اینک طرد آن  مورد آماج مستقیم مردم واقع شده است. بدون داشتن هیچ پایگاه مردمی صرفا به ماشین سرکوب و ترور متکی است. وبه طرق مختلف و محیلانه به  افکندن تخم تشتت و تفرقه می پردازد. در اینجاست که همه ی نیروهای ترقی خواه  بایست به قدرت لایزال توده ها در صفی متحد و یک دل واقف باشند.

موج اعتراضی شدیدی میهن ما را علیه حکومت جهل و جنایت جمهوری اسلامی فرا گرفته است. حکومتی که با مصادره خشن انقلاب ۱۳۵۷، از بدواستقرار با خون و خونریزی مردم بلا دیده این سرزمین، توانسته است به بقای عمر ننگین خود ادامه دهد.  خیزش دلیرانه مردم کشورمان در آبان ۱۳۹۸ در بیشتر از صد شهر کشورمان هر چند با سرکوب دهشتناک اوباشان ولایی مواجه شد. ولی این خروش بی سابقه و گسترده و شعار های سر داده شده توسط معترضین جان به لب رسیده نشان داد که نبرد مردم علیه حاکمیت قرون وسطایی فقاهتی وارد مرحله ای حاد و سرنوشت سازی شده است.

در کوران مبارزه توفنده اقشار مختلف مردم و برغم طرح خواست هایی مشخص و معقول که در بیشتر از چهار دهه، توسط حکومت ولایی بشدت لگد مال می شود. نبود پیوند میان گردان های مختلف مردمی و عدم انسجام و سازماندهی توده ها در تشکل های صنفی، سیاسی و مدنی همان ضعف و چشم اسفندیاری بود که رژیم با استفاده ماهرانه از حفره های آن قادر به سرکوب شعله های خشم نارضایتی ها و انحراف مسیر مبارزه و نهایتا مهارموقتی اوضاع  شود. شیوع ویروس مهلک کرونا و عدم بهداشت و درمان مناسب برای مردم غرقه در فقر و فلاکت، در کنار افزایش نجومی بهای اجناس معیشتی و خدماتی سبب گسترش هر چه بیشتر نارضایتی و بیزاری  مردم از بی کفایتی رژیم فاسد ولایی گشته است.

رژیم فاسد و منحوس ولایی در هراس از خیزش یکپارچه توده ها علیه کل ساختار فقاهتی چندین ماه است که به بازداشت گسترده فعالین حوزه های مختلف اجتماعی و مدنی دست یازیده است. تا با ارعاب و وحشت آفرینی بتواند دوام عمر ننگین خود را طولانی نماید. با همه سبعیت و وحشی گری ها رژیم نتوانسته است در ایجاد جو رعب و ترس توفیق چندانی پیدا کند. به عنوان نمونه آقای هاشم خواستار آموزگاری که در زندان وکیل آباد مشهد به بند کشیده شده است. طی نامه ای سرگشاده ضمن برملا کردن شجاعانه گوشه ای از جنایات رژیم در زندان ها، نوشته است: «بوی تغییر به مشام نیروهای سرکوبگر رسیده و برای آنها هم مسلم شده که تغییر در راه است».

تاملی بر رخدادهای کشور و از مشروعیت افتادن اسلام فقاهتی به عنوان پایه نظری رژیم و موج نفرت و انزجار توده ها از فساد سیستماتیک و نهادینه رژیم گواه صحت نظر آقای خواستار است. مردم به ستوه آمده از ظلم و جور حکومت ولایی به اشکال مختلف ندای اعتراض سر می دهند و مطالبات حقه ی انسانی خود را مطرح می کنند. رژیم برای حفظ  دم و دستگاه خود که اینک طرد آن  مورد آماج مستقیم مردم واقع شده است. بدون داشتن هیچ پایگاه مردمی صرفا به ماشین سرکوب و ترور متکی است. وبه طرق مختلف و محیلانه به  افکندن تخم تشتت و تفرقه می پردازد. در اینجاست که همه ی نیروهای ترقی خواه  بایست به قدرت لایزال توده ها در صفی متحد و یک دل واقف باشند. و در راه هماهنگی و همدلی همه ی آحاد مردم در صفی واحد  با هر عقیده و مسلکی برای طرد رژیم ولایت فقیه دست در دست هم دهند. در این کار تاریخ هر قصوری را هرگز بر ما نخواهد بخشید.

پدرام علوی نیا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا