اخبار

بایدن “وضعیت اضطراری ملی” علیه ایران را تمدید کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با امضای فرمانی “وضعیت اضطراری ملی” علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. با امضای این فرمان تحریم‌های همه‌جانبه علیه ایران به قوت خود باقی خواهد ماند…..

به گزارش وب سایت کاخ سفید، جو بایدن در نامه‌ای به کنگره اطلاع داد فرمان اجرایی «وضعیت اضطراری ملی» درباره ایران را، که برای نخستین بار در ماه مارس ۱۹۹۵ میلادی توسط بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت صادر شد، از ۱۵ ماه مارس ۲۰۲۱ به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا “وضعیت اضطراری ملی” علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. جو بایدن با امضای فرمانی این وضعیت را که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۵ توسط بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا علیه ایران صادر شده بود تمدید کرد و گفت، متعاقب این تصمیم تحریم‌های همه‌جانبه علیه ایران به قوت خود باقی خواهد ماند.

در فرمانی که او امضا کرده است آمده است: «اقدامات و سیاست‌های دولت ایران، از جمله گسترش و توسعه موشک‌ها و سایر ظرفیت‌های تسلیحاتی نامتقارن و متعارف، شبکه و کمپین تهاجمی منطقه‌ای آن [این کشور]، حمایتش از گرو‌ه‌های تروریستی و فعالیت‌های بدخیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای نیابتی آن‌ همچنان تهدیدی غیرمعمول و فوق‌العاده برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده است.»

در ادامه تأکید می‌شود: «به همین دلایل، وضعیت اضطراری ملی اعلا‌م‌شده در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ باید بعد از ۱۵ مارس ۲۰۲۱ نیز ادامه یابد.»

بیل کلینتون، رییس‌جمهوری وقت آمریکا، در سال ۱۹۹۵ با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، تضعیف فرآیند صلح خاورمیانه و تلاش برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی، «وضعیت اضطراری ملی» اعلام کرد.

بیل کلینتون در مارس ۱۹۹۵ با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، ‌بر هم زدن روند صلح خاورمیانه و تلاش برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی “وضعیت اضطراری ملی” علیه این کشور اعلام کرده بود.

این فرمان یا باید در بازه زمانی ۹۰ روزه پیش از محدوده یک ساله‌اش (۱۵ مارس هر سال) تمدید شود و یا در غیر این صورت به طور خودکار لغو می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا