ورزشی

پروژه‌های نیمه کاره‌ای که تعدادشان بی تغییر مانده است

با وجود تغییر چند دولت و شعارهایی که وزیران ورزش و معاونانشان در مورد تکمیل پروژه‌های ورزشی داده‌اند اما در سالهای اخیر تعداد ورزشگاه‌های نیمه کاره تغییر نکرده و روی ۴ هزار پروژه مانده است!

خبرگزاری مهر – گروه ورزش: «پروژه های ورزشی» تکه کلام مشترک تمام مدیران وزارت ورزش در حوزه‌های مختلف و مربوطه است که به خصوص در ایامی مانند هفته دولت و دهه فجر از آن و اقدامات انجام شده برای تکمیل و بهره برداری از آنها به عنوان اهرمی جهت تشریح فعالیت‌ها و اقدامات موثرشان استفاده می‌کنند حال آنکه بررسی و مقایسه صحبت‌های این مسئولان در «بازه های زمانی مختلف» خلاف این ادعاها را ثابت می‌کند.

در آغاز بررسی این واقعیت ذکر این موضوع لازم است که وزیر پیشین ورزش و جوانان یعنی محمود گودرزی به دلیل تعدد پروژه‌های نیمه تمام و لزوم به سرانجام رساندن آنها، ساخت پروژه‌های جدید ورزشی را غیرقابل انجام عنوان کرده بود. این یکی از مهمترین موضوعاتی بود که گودرزی سال ۹۳ در یکی از دیدارهای مجلسی – ورزشی خود به آن تاکید داشت.

بعد از آن و همزمان با آغاز به کار دولت دوازدهم، ممنوعیت ساخت پروژه‌های جدید ورزشی تا زمان به اتمام رسیدن پروژه‌های بلاتکلیف مورد تاکید و توجه قرار گرفت تا آنجا که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم در برخی نشست‌ها و اظهارنظرهای خود آن را یادآور شدند و اینکه تعریفی برای پروژه‌های جدید نیست چراکه اهتمام وزارت ورزش بر تکمیل طرح‌های نیمه کاره و آماده کردن آنها برای بهره برداری است.

حال آنکه ۶ سال از دوره محمود گودرزی و تاکیدی که بر به بهره برداری رساندن پروژه‌های نیمه تمام داشت، می‌گذرد. دوره مدیریتی سلطانی فر و کریمی هم تا چندماه دیگر به پایان می‌رسد اما در آمار و ارقام مربوط به تعداد پروژه‌های نیمه تمام تغییری ایجاد نشده است.

پروژه‌های همیشه نیمه تمام در ورزش

محمود گودرزی یک سال بعد از ورود به وزارت ورزش یعنی همان سالی که بر غیرقابل انجام بودن ساخت پروژه‌های جدید برای ورزش تاکید کرده بود، از ۳ هزار و ۳۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور خبر داده بود و اینکه باید برای به بهره برداری رساندن آنها برنامه داشت. همان سال نصرالله سجادی معاون وقت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای هم اینگونه اعلام کرده بود که ۳ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد.

جالب اینکه از آن سال تا به امروز و طبق اعلامی که مدیران وزارت ورزش در زمان‌های مختلف داشته‌اند، تعداد پروژه‌های نیمه تمام ورزشی کاهش نداشته است – به جز یکی دو مورد که به نظر می‌رسد دلیل آن اشتباه در اعلام آمار و ارقام است- مروری کوتاه بر اعلام رسمی مدیران در این زمینه گویای این مهم است:

سال ۹۳

* محمود گودرزی وزیر ورزش در دولت یازدهم: ۳ هزار و ۳۰۰ پروژه ورزشی نیمه تمام داریم

سال ۹۴

* مناف هاشمی معاون وقت وزیر: ۴ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد

سال ۹۵

* مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در دولت دوازدهم: ۴ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور نیازمند اختصاص اعتبارات است

سال ۹۷

* ژاله فرامرزیان معاون وزارت ورزش: ۴ هزار پروژه ورزشی در کشور وجود دارد

سال ۹۸

* مسعود سلطانی فر وزیر ورزش: ۳ هزار و ۵۰۰ پروژه ورزشی در کشور وجود دارد

سال ۹۹ (بهمن ماه)

جمشید تقی زاده معاون وزیر ورزش: ۲۵۰۰ طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد

سال ۹۹ (اسفندماه)

* ژاله فرامرزیان: چهار هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا