بین‌المللی

ماجراجوئی نظامی دولت بایدن و تکرار راهبردهای شکست خورده ترامپ

فرماندهی مرکزی آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانه‌ای مدعی شد که دو بمب افکن بی ۵۲ ارتش این کشور با اسکورت جنگنده هایی از اسرائیل ، سعودی و قطر در فضای خاورمیانه گشت زنی کرده و هدف آن اطمینان بخشی به متحدان واشنگتن بوده است که این اقدام آمریکا یادآورماجراجوئی‌های شکست خورده دولت ترامپ است.

ایرنا: به گزارش شبکه سی ان ان در این بیانیه همچنین آمده است که هدف دیگر از این گشت زنی هوایی دوربرد «بازدارندگی ایران» بوده است.

سی ان ان افزوده که همراهی جنگنده های اسرائیلی با سعودی ها و قطری ها درحالی که با این دو کشور روابط دیپلماتیک ندارد، حائز اهمیت بوده است.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: نیروی هوایی ایالات متحده به طور معمول هواپیماها و نیروهای جمعی این فرماندهی در داخل و خارج از منطقه خاورمیانه را برای تأمین نیازهای مأموریتی و آموزشی با شرکای منطقه‌ای بکار می‌گیرد.

این چهارمین مأموریت دوربرد بی ۵۲ های آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی در منطقه است، اولین مأموریت اواخر ماه ژانویه صورت گرفت.

این پرواز گشت زنی بی ۵۲ های آمریکایی چند روز بعداز حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق انجام شده است.

ارتش اسرائیل با انتشار تصویری از یکی از بی ۵۲ ها به همراه ۴ جنگنده F-۱ در توییتر مدعی شد: این پرواز بخشی از همکاری مشترک استراتژیک با نیروهای آمریکایی است که برای حفظ امنیت حریم هوایی اسرائیل و خاورمیانه صورت گرفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا