اخبار

پرواز دو بمب‌افکن‌ بی -۵۲ آمریکایی در نزدیکی مرزهای ایران

هواپیماهای بی-۵۲ در هشدار به ایران بار دیگر بر فراز خاورمیانه و نزدیکی مرزهای ایران گشت‌زنی کردند. جنگنده‌هایی از اسرائیل، عربستان سعودی و قطر نیز این دو بمب‌افکن استراتژیک آمریکایی را همراهی کردند…….

نخستین پرواز بی -۵۲ در سال جاری میلادی تنها شش روز پس از تحلیف جو بایدن انجام گرفت. حال خبرگزاری آسوشیتد پرس از دومین پرواز یا گشت‌زنی بمب‌افکن‌های استراژیک بی -۵۲ در دوره بایدن در خلیج فارس گزارش داده است.

طبق این گزارش دو بمب افکن بی -۵۲  روز یکشنبه ۱۷ اسفند (۷ مارس) بر فراز خاورمیانه  و در نزدیکی مرزهای ایران پروازکردند.

جنگنده‌هایی از اسرائیل، عربستان سعودی و قطر نیز این دو بمب‌افکن استراتژیک آمریکایی را همراهی کردند. از ماه ژانویه این چهارمین ماموریت بمب‌افکن‌های آمریکایی در خاورمیانه بوده است.

در بیانیه ستاد فرماندهی ارتش آمریکا آمده است که هدف این پرواز، نمایش تعهد ایالات متحده به حفظ امنیت شرکا در منطقه و جلوگیری از تهاجم است. در این بیانیه از ایران نامی برده نشده است.

گشت‌زنی دوباره بی-۵۲ این‌بار بعد از حادثه انفجار یک کشتی باربری اسرائیلی انجام می‌گیرد.

یک کانال خبری مستقر در بیروت تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین نظامی ایران را نشان داده که بر فراز یک کشتی اسرائیلی پرواز کرده‌اند که اخیرا در معرض انفجار مرموزی قرار گرفته بود.

به گزارش دویچه وله، مقام‌های اسرائیلی گفته‌اند که کشتی باربری که پنجشنبه شب ۲۵ فوریه در دریای عمان دچار سانحه شده، از سوی جمهوری اسلامی با مین یا موشک مورد حمله قرار گرفته است. در این حمله بدنه کشتی بارکشی اسرائیلی از دو جا آسیب دید.

خبرگزاری آلمان نیز روز پنجشنبه ۱۴ اسفند (۴ مارس) به نقل از وزیر محیط زیست اسرائیل گزارش داد، یک کشتی که از ایران عازم سوریه بوده پیش از رسیدن به آب‌های اسرائیل در مدیترانه سیستم‌ ارتباطی خود را خاموش کرده و پس از تخلیه مواد نفتی عازم سوریه شده و سپس به ایران بازگشته است.

این مقام اسرائیلی اقدام این کشتی را یک “جنایت زیست‌محیطی” توصیف کرده است.

ستاد فرماندهی ارتش آمریکا اعلام کرده است دو بمب‌افکن بی -۵۲ از پایگاه هوایی در داکوتای شمالی آمریکا پرواز کرده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا