گوناگون

اقلیم کردستان عراق نقشه کردستان بزرگ را منتشر کرد

واکنش ترکیه به چاپ این نقشه در تمبر یادبود اقلیم کردستان …..

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای احتمال چاپ یک نقشه جعلی توسط اقلیم کرد شمال عراق در تمبر یادبود سفر پاپ به عراق را محکوم و خواستار پاسخگویی اربیل به ادعاهای مطرح شده در این‌باره شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه ترکیه در این بیانیه با دعوت از مقامات عراقی برای احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، آورده است: برخی از مقامات اقلیم کرد شمال عراق پای خود را از گلیمشان بیرون گذاشته و تلاش کرده اند از سفر (پاپ) به عنوان بهانه ای به منظور انتشار خیالات واهی و توهمات خود درباره تمامیت ارضی کشورهای همسایه عراق سوء استفاده کنند.

وزارت امور خارجه ترکیه خواستار پاسخگویی فوری اربیل به اخبار مربوط به احتمال انتشار نقشه جعلی در تمبر یادبود سفر پاپ به عراق شده و تاکید کرده است: مقامات اقلیم کرد شمال عراق بهتر از هر کس دیگری از عواقب چنین امیال موزیانه ای مطلع هستند. منتظر اظهار نظر و پاسخگویی فوری و شفاف مقامات اقلیم کرد شمال عراق در اینباره هستیم.

گفتنی است بر روی یکی از طرح‌های منتشر شده از تمبرهای یادبودی که ادعا می شود اقلیم کرد شمال عراق به مناسبت سفر اخیر پاپ به عراق منتشر کرده، نقشه جعلی چاپ شده که بخش‌هایی از کشورهای ترکیه، ایران و سوریه را در درون منطقه اقلیم کرد عراق نشان می‌دهد.

در این نقشه جعلی علاوه بر بخش‌هایی از ترکیه و سوریه، استانهای آذربایجان غربی و کردستان، و بخش‌هایی از آذربایجان شرقی ایران نیز به عنوان خاک اقلیم کرد شمال عراق ترسیم شده است.

وزارت امور خارجه یا مقامات ایران تاکنون واکنشی به انتشار این نقشه جعلی نداشته‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا