اخبار

نمایش انتخابات؛ اعتراف عارف؛نفرت و بی‌میلی مردم

نارضایتی عمومی از سیاست ها و عملکرد ایران برباد دِه رژیم روز به‌روز گسترده‌تر می‌شود. خودداری بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم از شرکت در شعبده‌بازی‌ای تحت عنوان انتخابات، نشانگر نارضایتی عمیق توده‌های زحمتکش از سیاست ضد مردمی سردمداران رژیم کنونی است……

محمدرضا عارف، از سران باند موسوم به اصلاح طلب درباره بی اعتنایی مردم نسبت به نمایش انتخابات گفت: امروز یک بی‌میلی در مردم برای حضور در انتخابات احساس می‌کنیم، این بسیار خطرناک است، ما از اول انقلاب بر روی حضور مردم مانور داده‌ایم.

به گزارش ایلنا، عارف می گوید: قرار نبود بعد از ۴دهه از انقلاب، مردم نان‌شان را قسطی بخرند؛ امروز دههٔ پنجم انقلاب شروع شده اما هنوز عدالت، معیشت، اشتغال و بیماری مزمن تورم در کشور مطرح است و نتوانستیم کاری کنیم. وضعیت نگران‌کننده امروز نتیجهٔ کارهایی است که در گذشته انجام دادیم.

از سوی دیگر پروانه سلحشوری عضو فراکسیون امید مجلس دهم گفت: اصلاح‌طلبان نباید به این فکر کنند که مردم از ترس مرگ به تب راضی می‌شوند و به کاندیدای مطبوعشان رأی می‌دهند.

وی گفت: اگر اشتباه نکنم محسن‌هاشمی رفسنجانی گفته بود می‌دانند که چگونه مردم را پای صندوق‌های رای بکشانند…، اما به نظر میرسد که حالا شرایط برای به پای صندوق رای آوردن مردم بسیار سخت شده است. مردم به این نتیجه رسیده‌اند که طیفی‌هایی از اصلاح‌طلبان، مردم، را به مثابه ماشین رای برای به قدرت رساندن آنها میدانند. به همین دلیل دیگر به این توصیه ها گوش نمی‌دهند

نامزدی پسر آیت الله با وعده سختگیری بیشتر درباره حجاب

اعلام نامزدی علی مطهری در انتخابات ریاست جمهوری، با وعده سختگیری بیشتر درباره حجاب

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و نامزد رد صلاحیت‌شده در آخرین انتخابات مجلس در ایران، با اعلام کاندیداتوری برای حضور در انتخابات آینده ریاست جمهوری وعده داد اگر رئیس جمهور شود سختگیری و حساسیت را درباره حجاب اجباری در مراکز دولتی بیشتر کند.

به گزارش رادیو فرانسه، این نماینده پیشین مجلس که اظهاراتش علیه زنان و در راستای حجاب اجباری همواره جنجال برانگیز بوده، درباره حجاب زنان گفت: «در مورد مسائلی مثل حجاب، در درجه اول خود دولت باید برنامه ای برای کارکنان خودش داشته باشد. وقتی مردم ببینند دولت در موضوعی حساسیت دارد، در کل کشور و نقاط دورافتاده در مجموع حجاب را رعایت می کنند.»

او مدعی شد: «مردم ما احکام اسلام را پذیرفته اند. همین حجاب را هم پذیرفته اند؛ آن طوری که دیگران تبلیغ می کنند نیست.»

این اظهارات در حالی است که در سال‌های اخیر حکومت ایران دختران و زنانی را که خواستار لغو حجاب اجباری بوده‌اند، به خشن ترین شیوه سرکوب کرده است.

مطهری از مردم خواست با وجود «گلایه» خود «از حوادث سال گذشته» و «فشارهای اقتصادی و سختی معیشت» بار دیگر به پای صندوق‌های رای بیایند.

این در حالی است که در انتخابات قبلی در جمهوری اسلامی، رکورد کمترین حضور در انتخابات شکسته شد و اکثریت مردم در ایران انتخابات را تحریم کردند.

اما مطهری مدعی شد «ما یک نمونه عالی از حکومت اسلامی را داریم».

مردم می ‌پرسند چه چیزی را می ‌خواهید اصلاح کنید؟ا

یک فعال سیاسی در همایش «مردم و انتخابات ۱۴۰۰» با بیان اینکه اصلاح‌طلبان نهایتا ۱۰ درصد بین مردم پایگاه دارند، گفت: اصلاح‌پذیر بودن یا اصلاح‌ناپذیر بودن، مساله این است.

به گزارش بهارنیوز، ابراهیم اصغرزاده گفت: ما حتی جرأت نمی‌کنیم درباره رهبر آینده صحبت کنیم در حالی که می‌دانیم این مساله تا چه اندازه اهمیت دارد. یا درباره اسلام قشری سنتی که آبروی ما را در دنیا برده صحبت نمی‌کنیم. حتی در جمع‌های اصلاح‌طلب درباره این موضوعات نمی‌توانیم حرف بزنیم. هیچ سیستمی، اصلاحاتی که بخواهد موجودیت او را از بین ببرد نمی‌پذیرد چون دیگر اسمش براندازی می‌شود.

او گفت: «اصلاح‌طلبان نهایتا ۱۰ درصد بین مردم پایگاه دارند. حتی اگر خاتمی را هم بیاورید، مردم می‌پرسند چه چیزی را می‌خواهید اصلاح کنید؟ا اگر قرار است توجیه‌کننده وضع موجود باشیم و ناکارآمدی را به جان بخریم و از مردم بخواهیم سکوت کنند، مردم دیگر ما را تحویل نمی‌گیرند.»

رژیم نه‌تنها اعتقادی به حقوق آحاد ملت ندارد، بلکه همهٔ اقدام‌های فریبکارانهٔ انتخاباتی‌اش نمایشی عوام‌فریبانه بیش نبوده و نیست. مردم امروز خود را گر فتار فشار خردکننده تحریم های ضد انسانی اقتصادی امپریالیسم و ستم همه‌جانبهٔ ارتجاع داخلی و استبداد دینی از سوی دیگر می بینند. هنوز هشت ماه تا انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم باقی مانده است، اما انتظار برگزاری انتخاباتی واقعی، سالم، و شفاف در نظامی چنین سراپا فساد، دروغ‌گو، غارتگر، و جنایتکار در بهترین حالت ساده‌انگاری و درک نکردن نظام سیاسی حاکم بر کشور است.
تجربه‌های تاریخی مردم در میهن ما، از جمله تجربهٔ اعتراض‌های میلیونی مردم پس از کودتای ولی فقیه در انتخابات ریاست‌جمهوری خردادماه ۱۳۸۸، و اعتراض‌های گستردهٔ سه سال اخیر در شهرهای کشور، همگی نشانگر آن‌اند که برای آنکه جنبش‌های اعتراضی بتوانند ارتجاع و دیکتاتوری حاکم را به‌عقب نشینی وادارند، همکاری و اتحاد عمل همهٔ نیروهای اجتماعی- به‌ویژه کارگران و زحمتکشان- ضرورتی تعیین کننده است. برای پدید آوردن پیوند و ایجاد همکاری و اتحاد عمل بین نیروهای ملی و دموکراتیک میهن، باید تدبیرها و تلاش‌هایی بیشتر اندیشیده و انجام شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا