ویدئو

در روستای ما از هر خانواده حداقل یک نفر کولبر است

کولبری نماد نان در برابر جان است، نماد یک درد است، دردی که از سر فقر و محرومیت پدیدار می‌شود. نه آیندهٔ روشنی برای این هم‌وطنان‌مان وجود دارد و نه امیدی به بهبودی وضعیت دردناک‌شان! نه بیمه‌ای در کار است و نه امنیتی شغلی. نه حمایتی از سازمان یا نهادی وجود دارد و نه تضمینی جانی، اما بی‌تردید با وجود داشتن رژیم ولایت فقیه مردم ستمدیده و زحمتکشان میهن‌مان هیچ‌یک از مواردی که برشمردیم وجود نخواهند داشت…..

کولبران نان را به قیمت جان می خرند!
سران خیانت‌پیشهٔ رژیم جمهوری اسلامی نیز همچون سلف شاهی‌اش از تاریخ پند نگرفته و درک نکرده‌اند که مردمی را که به خاطر معیشت و حقوق انسانی‌شان می رزمند نمی‌توان با قتل و کشتار مرعوب ساخت. ساکنان مناطق کردنشین میهن ما، سیاست‌های پر از تبعیض‌ و سرکوبگرانه‌ای که از سوی رژیم ولایی به‌کار گرفته می‌شوند هر گز نخواهند پذیرفت، چراکه مردم کردستان اندرز گران‌بهای تاریخ را نیک آموخته‌اند: حق گرفتنی است نه دادنی. آنان به حکام ارتجاعی در هر لباسی که باشند هیچ‌گاه سر فرود نخواهند آورد.

پیرمرد ۷۳ساله می‌گوید: کار نیست شغلی ندارم مجبورم کولبری کنم، ۱۲۰ کیلو بار حمل می‌کنم و خیلی سخت است

کولبری؛ جنگ برای یک لقمه نان
در کنار تمام انتقادات، اما برای حل مسئلهٔ کولبری در منطقه‌های مرزی میهن‌مان ظاهراً چشم‌اندازی دیده نمی‌شود.

کولبری نماد نان در برابر جان است، نماد یک درد است، دردی که از سر فقر و محرومیت پدیدار می‌شود. نه آیندهٔ روشنی برای این هم‌وطنان‌مان وجود دارد و نه امیدی به بهبودی وضعیت دردناک‌شان! نه بیمه‌ای در کار است و نه امنیتی شغلی. نه حمایتی از سازمان یا نهادی وجود دارد و نه تضمینی جانی، اما بی‌تردید با وجود داشتن رژیم ولایت فقیه مردم ستمدیده و زحمتکشان میهن‌مان هیچ‌یک از مواردی که برشمردیم وجود نخواهند داشت.

با وجود نیازهای بی‌درنگ زندگی و معیشت- ازجمله نان، مسکن، و بهداشت- و برخوردار نبودن از شغل مطابق معیارهای پذیرفته‌شده، این فجایع برای زحمتکشان روستاها و شهرهای مرزی میهن‌مان همچنان از سوی طبیعت و حکومت تکرار خواهند شد.

حل معضل‌هایی این‌چنین تنها از عهده حکومتی ملی و دمکراتیک برمی‌آید، حکومتی ملی و دمکراتیک که در آن مردم بتوانند در حیات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی کشورشان آزادانه حضور یابند و شرکت کنند و بدین‌سان سرنوشت خویش را خود به‌دست گیرند. جامعۀ ما توان ارتقای سطح زندگی زحمتکشان را دارد!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا