ویدئو

هنگامی که شادی کودکان خطر محسوب می شود

 

به دنبال انتشار یک موزیک ویدئو، زهرا عابدی، خواننده و نوازنده بوشهری این اثر احضار شد. انتشار این موزیک ویدئو تحت عنوان «دختران بوشهر» و به مناسبت ۱۸ اسفندماه «روز ملی بوشهر» صورت گرفته بود. (فیلم زیر)

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهرا عابدی نوازنده نی‌انبان اهل بوشهر پس از انتشار موزیک‌ویدیویی در شبکه های اجتماعی مجبور به عذرخواهی در صفحه اینستاگرامش شد.

در این موزیک ویدئو تصاویری از جاذبه های گردشگری بوشهر، مردم آن و کودکان نشان داده می‌شود و خانم عابدی با لباس محلی در حال نوازندگی نی انبان و خوانندگی است. بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی نیز در یادداشتی گفته است که زهرا عابدی پس از انتشار این ویدئو احضار و صبح امروز بابت انتشار آن عذرخواهی کرده است.

هرچند مشخص نیست این نوازنده زن بوشهری به دنبال احضار با پرونده قضایی و اتهاماتی روبرو شده است یا خیر، با این حال صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در صفحه اینستاگرام خود پستی منتشر کرد که در آن «از خانواده شهدا، مسئولان استانی و شهروندانی که انتشار این ویدیو باعث ناراحتی آن‌ها شده» عذرخواهی کرد و در انتهای یادداشت خود نوشت که «تعهد می‌دهد» تا از «تکرار چنین مواردی جلوگیری» کند.

لازم به ذکر است که طی ۴۰ سال گذشته در ایران هنرمندان زن اجازه فعالیت رسمی در زمینه تک خوانی را نداشته و شمار زیادی از هنرمندان مرد نیز به خاطر کار با خوانندگان زن یا مشخص بودن صدای زن در کارهای‌شان ممنوع‌الفعالیت شده‌اند.

گر بزنندم به تیغ، در نظرش بی‌دریغ دیدن او یک نظر، صد چو منش خون بهاست

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا