اخبار

تناقض فاحش آمار بانک مرکزی با مرکز آمار رژیم نسبت بە رشد اقتصاد در پاییز سال جاری

“عبدالناصر همتی” رئیس بانک مرکزی رژیم ایران ادعا کردە است در پاییز سال جاری رشدی ۳.۹ درصدی را تجربه کردەایم. این در حالی ا‌ست که گزارش هفته گذشته مرکز آمار نشان می‌دهد این رقم کمتر از یک درصد بوده است…..

بە گفتە “همتی” رشد اقتصادی که از فصل دوم سال جاری مثبت شده بود، در سه ماهه سوم سال نیز مثبت بوده است.
“همتی” همچنین اذعان داشتە است، رشد مثبت ۳.۹ درصد با احتساب نفت و رشد مثبت ۲.۹ درصد بدون نفت در سه ماهه سوم سال ثبت شده است.
هفتە پیش نیز مرکز آمار رژیم طی گزارشی رشد اقتصادی با نفت ایران در پاییز امسال را مثبت ۰.۸ درصد و رشد اقتصادی بدون نفت را مثبت ۰.۲ درصد ارزیابی کرده بود.
از سویی دیگر صندوق بین‌المللی پول در آخرین برآورد خود از اقتصاد ایران پیش‌بینی کرده است: “رشد ناخالص داخلی ایران در سال ١٣٩٩ نسبت به سال ۹۸ با افتی ۵ درصدی مواجه شود”.
اقتصاد ایران در سال‌های ۹۷ و ۹۸ نیز به ترتیب ۶.۵ درصد و ۵.۴ درصد کوچکتر شدە است.
امروز سؤال‌های اساسی و جدی‌ای در افکار عمومی و در کف خیابان‌ها مطرح است، مثلاً مردم می‌پرسند: چرا پس از تمام شدن جنگ ایران و عراق (جنگی که با حکم مطلق و ضد ملی خمینی و زیر شعار: “جنگ جنگ تا پیروزی” طولانی‌تر شد) تا کنون وضعیت معیشتی اکثر مردم بی‌ثبات و همواره با چالش‌های بسیار همراه بوده است؟ اما در مقابل و برخلاف وضعیت اکثر مردم، چرا از همان سال‌های اول “انقلاب اسلامی” گرفته تا به‌حال طبقه‌ها و لایه‌های متصل به هرم قدرت، روحانیون، و کارگزارانِ مراکز و نهادهای مذهبی ریزودرشت در جرگۀ اَبَرثروتمندان قرار گرفته‌اند؟ چرا با گذشت چهل‌ودو سال از انقلاب مردمی ۵۷ که یکی از خواست‌های اصلی‌اش عدالت اجتماعی بود بیش‌ترین فشارهای اقتصادی سه دهه سیاست‌های نولیبرالی و در کنار آن تحریم‌های آمریکا به دوش زحمتکشان افتاده است؟
مردم فهمیده‌اند که عملکرد ضد ملی رژیم و در راس آن علی خامنه ای، مانند سلفش خمینی،چه در عرصه سیاست های داخلی و چه با تصمیم‌ها و حکم‌های فصل‌الخطابی‌اش در زمینۀ روابط بین‌المللی و به‌ویژه در سطح فعالیت‌های شبه‌نظامی برون‌مرزی در منطقه، کشورمان را همچنان در چنبرۀ پیامدهای مخربِ این سیاست‌های ضد ملی و خطرناک گرفتار نگه داشته است.
همۀ  دست‌بوسان “ولی فقیه فعلی”، چه از سنخ اصولگرا و اصلاح‌طلب و چه از قماش قالیباف، روحانی، رئیسی، و وابستگان‌شان، همگی تابع حکم‌های نابخردانه و ضد ملی ولی فقیه بوده و خواهند بود، زیرا بدون محوریت “حاکمیت مطلق ولایت فقیه” آنان هیچ تضمینی برای آینده‌شان ندارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا