گوناگون

نقطه عطف تلخی در همه‌گیری کرونا

روزنامه اعتماد در مورد چهارمین موج نظرسنجی‌های پژوهشگاه وزارت ارشاد که در نیمه بهمن امسال انجام شده است نوشت: «۵۲درصد مردم در حد زیاد و خیلی زیاد نگران مبتلا شدن خود یا خانواده‌شان به این بیماری هستند. ۱۸ درصد گفته‌اند که خودشان مبتلا شده‌اند. این درصد فقط برای افراد بالای ۱۸سال است که حدود ۷۲میلیون نفر هستند. اگر برای کل جمعیت این را محاسبه کنیم احتمالا ۱۵میلیون نفر در کشور مبتلا شده‌اند. البته عدد واقعی احتمالا بیش از این است. بنابراین با آخرین ارزیابی‌ها که حدود ۲۰میلیون نفر را مبتلا شده می‌دانند، همخوانی دارد. ۱.۵ درصد اعلام کرده‌اند از اعضای خانواده آنان کسی بر اثر کرونا فوت کرده است. می‌توان گفت که مرگ‌ومیر واقعی کرونا حدود ۱۵۰هزار نفر است که تقریباً ۲.۴ برابر ارقام رسمی است که این نسبت بارها اعلام شده است»…..

در واقع این روزنامه به ابعاد جدیدی از تلفات گسترده انسانی در ایران اشاره می‌کند که رژیم عامدانه آن را لاپوشانی می‌کند. هر چند این روزنامه به همه ابعاد مرگ‌ومیر در ایران اشاره‌ای نکرده اما دستکم نشان می‌دهد که آمار ارائه شده توسط مقامات حکومتی یک دروغ بزرگ است.

تست‌های تقلبی سپاه پاسداران آتش کرونا را شعله ‌ور کرد

تست‌های تقلبی مسافران در مرز عراق آتش کرونا را در خوزستان شعله‌ور کرد

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا مهمترین عامل شیوع کرونا در ایران را ورود مسافرانی از عراق با تست‌های تقلبی به خوزستان دانست و گفت: هنوز هم رفت و آمد به این استان ادامه دارد.

مسعود مردانی، در این رابطه اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات وزارت بهداشت، ویروس کرونای جهش‌یافته در اقصی نقاط کشور شناسایی و جداسازی شده و در واقع این نوع ویروس، به عنوان یک ویروس شایع نوپدید در کشور مطرح است. عمدتا افرادی به این ویروس جهش یافته مبتلا می شوند که قبلا ویروس قبلی را نگرفته باشند و سن افرادی که به ویروس جهش یافته مبتلا می شوند، پایین تر از سن افرادی است که به ویروس شایع قبلی مبتلا می شدند و متوسط سنی مبتلایان به ویروس جهش یافته پایین تر است.

ی ادامه داد: مهمترین تمایز ویروس جهش یافته با ویروس قبلی این است که بیشتر به بچه ها و افراد زیر ۲۰ سال تمایل دارد، خیلی سریعتر منتقل می شود، شدت علایم آن و تا حدی مرگ و میر آن بیشتر است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا گفت: علت عمده انتشار ویروس جهش یافته کرونا در کشور، ترددهای غیرمجاز در مرزهای خوزستان با کشور عراق بوده است. افراد زیادی با برگه تست منفی «پی‌سی‌آر» کرونا به کشور وارد شدند، در حالی که می دانیم با قیمت های یک تا یک و نیم میلیونی این برگه های تست منفی به آنان فروخته شده است. بسیاری از مسافران با برگه تست تقلبی وارد کشور شدند، ویروس جهش یافته را در استان خوزستان پخش کردند و متاسفانه استان خوزستان را با بحران مواجه کردند.

جهان از کنترل کرونا در ایران حیرت کرد!

سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی بدون ارائه هیچگونه سند و دلیلی بار دیگر مدعی شد: در دوران کرونا دنیا حیرت کرد چه شد که در دو ماه توانستیم مرگ و میر و اشغال تخت‌های بیمارستانی را به یک پنجم برسانیم!

به گزارش بهارنیوز، ادعاهای نمکی در حالیست که ایران همچنان یکی از بالاترین کشورها در مرگ و میر کرونایی و یکی از عقب‌مانده‌ترین کشورها در واکسیناسیون کرونا محسوب می‌شود! توئیت زیر را ببینید

برادران قاچاقچی (سپاه) آتش جدید کرونا را در ایران برافروختند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یسته نشدن مرزها با وجود شیوع گسترده کرونا در خوزستان انتقاد کرده است.

نمکی گفته: کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند و مرزها را با وجود دستور رئیس جمهوری نبستند، آتش جدید را برافروختند.

او گفته در خوزستان خیز سنگینی از بیماری داریم و منشاء بیماری اکثرا ویروس جهش یافته است با وجود این هنوز بازارها، تجمع‌ها، دورهمی‌ها و سفرها به صورت عادی برقرار است.

سعید نمکی گفته در این ایام رفتن به کربلا و نجف ممکن است باعث خیز جدید بیماری در استانهای مرزی شود.

او گفته : من وزیر خبر ندارم در طول این سرزمین چه کسی از کجا وارد یا خرج می شود، چگونه می توانم بحران را مدیریت کنم. امکانات مرزها برای نگهداری بیماران در قرنطینه کافی نیست و وضعیت آبادان نگران کننده است.

اخیرا موج تازه کرونا و شیوع ویروس جهش یافته شهرهای استان خوزستان را درگیر کرده و وضعیت اهواز از مرز قرمز هم گذشته است.

ایران پرس نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا