گوناگون

دلارهای آغشته به خون

بازماندگان جورج فلوید ۲۷ میلیون دلار غرامت می‌گیرند……

شورای شهر مینیاپولیس به خانواده جورج فلوید، آمریکایی آفریقایی‌تباری که در جریان برخورد پلیس جان باخت، ۲۷ میلیون دلار غرامت می‌پردازد. این بالاترین غرامتی است که در تاریخ دادگستری آمریکا به عنوان “خون‌بها” پرداخت می‌شود.

به گزارش دویچه وله، شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا جمعه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) با وکیلان خانواده جورج فلوید به توافق رسید که مبلغ ۲۷ میلیون دلار به خانواده او پرداخت کند.

اعضای شورای شهر مینیاپولیس در نشستی مبتنی بر اصل حقوق مدنی به اتفاق آرا پرداخت مبلغ مزبور را تصویب کردند.

بنا به تصمیم شورای شهر مبلغ ۵۰۰ هزار دلار از پول یادشده به ناحیه‌ای از شهر مینیاپولیس تعلق می‌گیرد که مرگ جورج فلوید در آن روی داد.

وکیل خانواده فلوید هنگام اعلام رأی شورای شهر گفت: «این پیامی قوی است تا همه بدانند زندگی سیاهان ارزش دارد و خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان باید پایان یابد.»

این وکیل با این گفته به عبارت “جان سیاهان اهمیت دارد” اشاره کرد که شعار اصلی در بسیاری از حرکت‌های مدنی و تظاهراتی بود که در بسیاری از شهرهای آمریکا در اعتراض به مرگ جورج فلوید برگزار شد.

عکسی از جورج فلوید، در حالی که زانوی یک پلیس سفیدپوست به نام دریک شووین روی گردنش بود، به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و خشمی سراسری برانگیخته بود.

زانوی افسر پلیس ۹ دقیقه روی گردن جورج فلوید بود و مرگ او در جریان بازداشت اعتراض گسترده به نقض حقوق سیاهان را در سراسر جهان در پی داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا