جوانان

متولدین دهه ۷۰ و ۸۰ از دینداری فاصله گرفته اند!

هفته نامه صبح صادق، وابسته به سپاه پاسداران، در گزارشی از متولدان دهه ۷۰ و ۸۰ به عنوان «تهدید جدی» علیه نظام نام برد. واقعیت امر این است که در نظامی که سرکردگان آن خود را نماینده خدا بر روی زمین می‌دانند و در نتیجه برای نظرات‌ خویش ارزشی مطلق قائلند، امکان اجرای عدالت که خود پدیده‌ای پویا و متحرک و نسبی است، وجود ندارد…..
جامعه بشری پدیده‌ای متحرک و تحول یابنده است و امکان اینکه بتوان قوانین ۱۴۰۰ سال پیش را بر زندگی امروزی منطبق یا مسلط کرد وجود ندارد. آنچه سران جمهوری اسلامی با نام عدالت اسلامی اجرا می‌کنند تنها کاریکاتوری از قانون و عدالت است و چیزی جز بحران برای مردم ایران به‌خصوص برای جوانان این مرز و بوم نمی تواند به‌بار آورد. آنچه امروز هفته نامه صبح صادق،در گزارشی نوشت است گوشه هایی از حقیقت است  که  دیگر بر آنان نمی توان با ایدئولوژی  اسلام حکمرانی کرد.

این هفته نامه در گزارشی نوشت که در کشورهای دیگر از این نسل با عنوان «نسلZ » یاد می‌شود‌ و «حکمرانی» بر آنان به راحتی نسل های قبل نیست.

در این گزارش با اشاره به فعالیت‌های متولدان دهه ۷۰ و ۸۰ در فضای مجازی تاکید شده که این نسل بر خلاف نسل‌های قبل از خود «عمدتا طبعی معترض نسب به وضع موجود دارند.»

این هفته نامه از این نسل به عنوان «تهدید جدی علیه آینده نظام‌های فرهنگی و حتی سیاسی کشورها‌» نام برده و هشدار داده که با افزایش نقش سیاسی و اجتماعی آنان، «می‌تواند به خوبی مورد سوءاستفاده دشمنان سیاسی و فرهنگی ملت‌های آزاده قرار گیرد.»

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها درباره تاثیرات سیاسی و اجتماعی «گسست بین نسلی» هشدار داده اند.

سال ۱۳۹۵ نیز تجمع «دهه هفتادی‌ها» در اطراف پاساژ کوروش غرب تهران با حضور ماموران نیروی انتظامی ناتمام ماند. هماهنگی ها برای برگزاری این تجمع در شبکه های اجتماعی انجام شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا