بین‌المللی

پهپادهای یمن اهدافی در جنوب عربستان را نابود کردند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی «ابها» و پایگاه هوایی «ملک خالد» در جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری «المسیره»، یگان پهپادی ارتش یمن صبح امروز (دوشنبه) فرودگاه بین‌المللی «ابها» و پایگاه نظامی «خمیس مشیط» در جنوب عربستان را هدف قرار داده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این ارتباط گفت که این حمله در چارچوب حق مشروع و طبیعی یمنی‌ها برای پاسخ به جنایات‌ سعودی‌ها و ادامه محاصره علیه یمن صورت گرفته است.

این چندمین باری است که فرودگاه نظامی ابها و پایگاه «ملک خالد» در خمیس مشیط در جنوب خاک عربستان هدف حملات پهپادی یمن قرار می‌گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب هفته گذشته نیز از هدف قرار گرفتن پایگاه‌های نظامی و مواضع حساس و مهم عربستان در مناطق «عسیر»، «جیزان» و شرکت «آرامکو» در بندر «رأس التنوره» با استفاده از ۱۴ پهپاد و هشت فروند موشک یمنی خبر داد.

سرتیپ یحیی سریع جمعه هفته گذشته نیز اعلام کرد که ارتش یمن با استفاده از پنج فروند هواپیمای بدون سرنشین «قاصف ۲K» حملات هوایی گسترده‌ای را به تعدادی از مراکز مهم و حساس پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در خاک عربستان انجام داده است.

حملات هوایی ائتلاف سعودی به دنبال برتری نظامی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در مأرب و همچنین حملات موشکی و پهپادی به عمق خاک عربستان صورت گرفته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا