گوناگون

حملات متقابل نیروهای ائتلاف و حوثی‌های یمن به مواضع یکدیگر

پس از حمله موشکی حوثی‌ها به منطقه‌ای غیر مسکونی در جنوب عربستان، نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان اعلام کردند که یک انبار موشک‌های بالستیک و یک پهپاد انفجاری حوثی‌ها را منفجر کرده‌اند…..

به گزارش دویچه وله، نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی که در یمن علیه حوثی‌ها می‌جنگند، صبح سه‌شنبه ۱۶ مارس اعلام کردند که یک پهپاد انفجاری را که به سمت شهر خمیس مشیط در جنوب غربی عربستان پرواز می‌کرده هدف قرار داده‌اند.

روز دوشنبه ۱۵ مارس دو موشک بالستیک از سوی شورشیان حوثی مورد حمایت ایران به منطقه‌ای خالی از سکنه در منطقه مرزی جنوبی عربستان سعودی اصابت کرد.

فرمانده نیروهای ائتلاف پس از این حمله موشکی به تلویزیون الاخباریه گفت که این نیروها یک انبار موشک‌های بالستیک در استان سعدا در شمال یمن را که این موشک‌ها از آنجا شلیک شده بودند تخریب کرده است.

او  گفت: «عملیات ما به منظور حمایت از غیرنظامیان با هدف خنثی سازی و از بین بردن منبع تهدیدهاست.» او اضافه کرد که عملیات نظامی نیروهای ائتلاف مطابق با قوانین بین‌الملی و مقررات جاری است.

حملات شورشیان حوثی به عربستان در هفته‌های اخیر تشدید شده است. روز هفتم مارس نیروهای ائتلاف اعلام کردند که یک انبار پهپاد و موشک را که از آنجا به تاسیسات نفتی رأس تنوره حمله شده بود، تخریب کرده‌اند.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از مارس ۲۰۱۵ وارد جنگ یمن شد تا از دولت قانونی این کشور در مقابل شورشیان حوثی مورد حمایت ایران دفاع کند.

سازمان ملل و ایالات متحده در تلاشند تا حوثی‌ها را به پای میز مذاکره کشانده و جنگ یمن را پایان دهند. دولت جو بایدن بر خلاف دونالد ترامپ حمایت از عربستان در جنگ یمن را متوقف کرد.

جمهوری اسلامی ایران متهم به ارسال سلاح به حوثی‌هاست اما این اتهام را همواره رد کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا