گوناگون

تعداد مصدومان چهارشنبه سوری امسال به ۱۰۳۰ نفر رسید؛ ۸۰ نفر قطع عضو شدند و ۳ نفر جان باختند

چهارشنبه سوری سال ۹۹ تا ساعت ۲۳ شب به وقت تهران، ۱۰۳۰ مصدوم داشته که ۸۰ نفر از آن ها قطع عضو شدند. همچنین ۳ نفر در حوادث و ۳ نفر در این حوادث جان باخته اند……

به گزارش خبرگزاری مهر، حوادث مرتبط با مراسم چهارشنبه سوری پایان سال از ابتدای اسفند ۱۳۹۹ شروع شده است و برخلاف شرایط کرونایی امسال نسبت به سالیان گذشته تعداد مصدومان بیشتری بر جای گذاشته است.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: به رغم انتظار سازمان اورژانس کشور از مردم برای رعایت‌ها در روزهای آخر سال شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی در مراجعات مصدومین شب چهارشنبه آخر سال به مراکز درمانی هستیم.

وی ادامه داد: تا این لحظه ۲۶۳ نفر از هموطنان دچار آسیب به خاطر مواد محترقه شده‌اند که سال گذشته همین زمان این تعداد نزدیک به ۸۲ نفر بودند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: ۱۴ درصد کسانی که دچار آسیب شدند عابرین بودند که در حال بازگشت از محل کار بودند و در طول مسیر دچار آسیب شدند. آسیب‌های چشمی و سوختگی و قطع عضو مواردی هستند که در چهارشنبه آخر سال با بیشترین تعداد موارد مشاهده می‌شود و بسیاری از این آسیب‌ها علیرغم تلاش کادر درمان و تخصصی به محدودیت و معلولیت می‌رسد و شاید تا آخر عمر با افراد باشد.

خالدی ادامه داد: بیشترین کسانی که دچار آسیب شدند در محدوده سنی ۶ تا ۱۸ سال هستند.

بنا به گفته ی مسئولین در حوادث چهارشنبه سوری امسال ٣ نفر نیز در استانهای تهران، مرکزی و البرز جان باختند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا