اجتماعی

۱۳ میلیون تَن در کشور از سن ازدواج عبور کردند

دبیر نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج در قم با اشاره به ازدواج نکردن جوانان در کشور گفت: ۱۳ میلیون جوان مجرد بالای ۲۷ سال در کشور وجود دارد که از سن ازدواج عبور کرده‌اند.

به گزارش روز یکشنبه دبیرخانه نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج درقم ، آیت پیمان در گفت و گویی اظهار داشت: امروز یکی از دغدغه‌های اصلی کشور بالارفتن سن ازدواج و عدم فرزندآوری است.

وی به آمار بالای مجردها اشاره کرد و گفت: هم ‌اکنون بیش از ۱۳ میلیون مجرد بالای ۲۷ سال در پسران و ۲۵ سال در دختران را شاهد هستیم که از سن ازدواج گذشته‌اند.

دبیر نهضت ملی تامین و ترویج ازدواج دلایل افزایش تجرد در جوانان را مورد توجه قرار داد و گفت: کارشناسان علت‌های مختلفی را برای این موضوع بیان می‌کنند که از جمله آن عمل‌نکردن دولت‌ها به تکالیف مصوب در تسهیل ازدواج است.

وی ادامه داد: سکوت و کم عملی دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص بحران به وجود آمده و نبودن عزم جدی در مدیران عامل دیگر این وضعیت است.

وی بیان داشت: سومین عامل نیز مشکل‌های اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی است که موجب شده جوانان به سمت ازدواج نروند.

وی گفت: افزایش قیمت مسکن، اجاره‌بهای منازل، افزایش هزینه روزمره و جهیزیه نیز از دلایل دیگری است که کارشناسان عنوان می‌کنند.

پیمان تصریح کرد: ترس از طلاق و اجرای مهریه عامل بعدی است که در کنار ترس از هزینه‌های فرزندآوری موجب شده است که آمار جوانان مجرد افزایش یابد.

وی تاکید کرد: متاسفانه ازدواج نکردن جوانان مشکل‌های عدیده‌ای را در کشور به دنبال دارد که کم‌ و بیش در خانواده‌ها شاهد آن هستیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا