فرهنگی

گزارش انتخابات تکمیلی کانون نویسندگان ایران

عصر پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ آخرین مرحله‌ی انتخابات تکمیلی کانون نویسندگان ایران به انجام رسید. این مرحله که شامل شمارش آراء و مشخص شدن پنج عضو جدید هیئت دبیران کانون بود با حضور هیئت ناظران و تعدادی از اعضای کمیسیون تدارک انتخابات انجام شد…..

نخست علی کاکاوند، مسئول هماهنگ‌کننده‌ی کمیسیون تدارک انتخابات، شرحی از عملکرد کمیسیون و نحوه ی انجام انتخابات تکمیلی به هیئت ناظران، محمد جواهرکلام، فاطمه سرحدی‎زاده، منیژه گازرانی و منیژه نجم عراقی ارائه داد که بخشی از آن به شرح زیر است:

سال گذشته مجمع عمومی عادی سالانه‌ی کانون در آستانه‌ی برگزاری به دلیل شیوع کرونا لغو و دوره‌ی هیئت دبیرانِ وقت بر اساس ماده‌ی ۴۱ اساسنامه تمدید شد. ادامه یافتن همه‌گیری کرونا و بحران ناشی از آن امکان برگزاری مجمع عمومی را از کانون نویسندگان ایران گرفت. در شش ماه گذشته زندانی شدن دو تن از اعضای هیئت دبیران (رضا خندان مهابادی و بکتاش آبتین)، درگذشت یکی از دبیران (زنده یاد علیرضا جباری) و عدم حضور و استعفای دو تن دیگر از دبیران (قباد آذرآئین و آتفه چهارمحالیان) تعداد دبیران را به پنج نفر رساند. بدین ترتیب هیئت دبیران بر اساس ماده‌ی ۲۳ اساسنامه موظف به برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده گردید.

از آنجا که بیماری همه‌گیر همچنان جان انسان‌ها را می‌گیرد و حاکمیت نیز به کانون اجازه نمی‌دهد که بیرون از خانه‌های اعضا و در سالن‌های بزرگ که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد، تجمع و مراسمی برگزار کند، تشکیل هیچ مجمعی ممکن نبود و راهی جز انتخابات غیر حضوری، که پیش از این نیز سابقه داشته، وجود نداشت. پس از مشورت‌ها و بررسی‌های مفصل، هیئت دبیران به این نتیجه رسید برای تکمیل اعضای خود انتخابات را به صورت مکاتبه‌ای برگزار کند. ابتدا از طریق ارسال ایمیل از همه‌ی کسانی که واجد شرایط بودند درباره‌ی شرکت در انتخابات و تمایل به نامزدی نظرخواهی شد. در پاسخ به ایمیل‌های ارسال شده، چند نفر از اعضا نامزدی خود را برای عضویت در هیئت دبیران اعلام کردند. سپس از تمام اعضاء، فارغ از پاسخ مثبت یا منفی‌شان درباره‌ی انتخابات، دعوت به عمل آمد و پاکت‌های آرا توزیع شد. پس از دریافت پاکت‌های آرا مشخص شد که تعداد شرکت‌کنندگان بالاتر از حد نصاب است.

با وجود سختی‌های انتخابات مکاتبه‌ای، شاهد مشارکت خوب اعضای کانون بودیم. این کار میسر نمی‌شد مگر با همراهی و همکاری اکثریت اعضای کانون، بخصوص اعضای کمیسیون تدارک شامل آیدا عمیدی، سیامک میرزاده، قارن سوادکوهی، صادق عباسی، احمد زاهدی لنگرودی و مونا محمدزاده که از ایشان سپاسگزاریم.

پس از شرح عملکرد کمیسیون تدارک انتخابات، پاکت‌های مهر و موم شده‌ی آراء به هیئت ناظران تحویل شد. هیئت ناظران پس از بازگشایی پاکت‌ها و ثبت اسامی شرکت‌کننده‌ها، شمارش آرای مخفی را آغاز کردند. پس از شمارش آرا پنج تن از نامزدها به عنوان اعضای جدید هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران از سوی اکثریت اعضای کانون انتخاب شدند که اسامی آنها به ترتیب تعداد آراء عبارت است از:
۱- اکبر معصوم بیگی ۲- محسن حکیمی ۳- آرش گنجی ۴- روزبه سوهانی ۵- میلاد جنت.

بدیهی است که هیئت دبیران تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا در اولین فرصت با تشکیل مجمع عمومی عادی سالانه، انتخابات حضوری را برگزار کند.
در حال حاضر با توجه به اینکه هرمز ناصرشریفی قبلاً اطلاع داده بود دوره‌ی خود را پس از انتخابات پایان یافته می‌داند، علی کاکاوند، حافظ موسوی، آیدا عمیدی، علیرضا آدینه، اکبر معصوم‌بیگی، محسن حکیمی، آرش گنجی، روزبه سوهانی و میلاد جنت دبیران فعلی کانون نویسندگان ایران هستند.

کمیسیون تدارک انتخابات کانون نویسندگان ایران
۲۹ اسفند ۱۳۹۹

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا