گوناگون

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران: منتظر تورم ۶۵ درصدی و دلار ۳۵ هزار تومانی باشید!

افشین کلاهی در مورد وضعیت تجاری کشور در سال پیش رو اظهار کرد: متاسفانه وضعیت اقتصادی در کشور ما قابل پیش‌بینی نیست اما در دو صورت می‌توان وضعیت تجاری ایران در سال ۱۴۰۰ را تحلیل کرد. اگر توافقاتی در عرصه بین‌المللی صورت بگیرد و روابط بهتری ایجاد شود، سال ۱۴۰۰ می‌تواند برای اقتصاد، کسب‌وکارها و تجارت کشور سال بسیار بهتری باشد…..

به گزارش ایلنا، کلاهی همچنین خاطرنشان کرد: بیشتر مشکلات اقتصاد ما مربوط به موضوع تحریم‌ها و مشکلات بانکی است. اگر ما به سمت بهبود روابط بین‌المللی خود نرویم ضربه‌های بزرگی به اقتصاد کشور وارد می‌شود. در این مورد، موضوع این است که می‌توانیم یک ارتباط منطقی با کشورهای دنیا داشته باشیم.

وی افزود: این موضوع نیاز ما است، در غیر این صورت پیش‌بینی می‌شود که در پایان سال ۱۴۰۰ تورم ۶۵ درصدی و دلار بالای ۳۵ هزار تومان را تجربه کنیم. اگر این ارتباط شکل بگیرد هم یک تاثیر روانی در بازار می‌گذارد اما آن هم به دلیل رشد نقدینگی در پایان سال جبران می‌شود. یعنی به این شکل نیست که یک دفعه همه مشکلات حل شود و وضعیت گل و بلبل شود بلکه جلوی اتفاق بسیار بد گرفته می‌شود. در واقع نوعی وجه پیشگیرانه دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا