جوانان

ازدواج اجباری؛ خودکشی یک دختر ۱۸ساله دیگر

روز شنبه ۴ بهمن ماه، یک دختر جوان ۱۸ ساله ساکن یاسوج، به دنبال مخالفت با ازدواج اجباری از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست داد…..

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹، یک دختر جوان ساکن سرآبتاوه واقع در شهر یاسوج، دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند “آناهیتا شهیدی”، ۱۸ ساله و اهل دهستان سپیدار از توابع بویراحمد، توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع؛ خانم شهیدی در مخالفت با ازدواج اجباری با پسردایی خود که برای وی ترتیب داده شده بود، زمانی که در منزل تنها بود، از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

خودکشی پدر پس از کشتن دختر ۱۲ ساله‌ اش در شاهرود

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در استان سمنان از خودکشی یک مرد پس از قتل دختر ۱۲ ساله‌اش خبر داد. در این واقعه، مرد مورد اشاره به دلایل نامعلومی ابتدا دخترش را روی تخت خواب اتاقش به قتل رسانده و سپس خود را حلق‌آویز و خودکشی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دختر ۱۲ ساله‌ای به نام آریانا به دست پدر ۳۵ ساله اش در شاهرود به قتل رسید.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه روز گذشته در تماس مردمی با ۱۱۰ مبنی بر یک مورد فوریت‌های پلیسی در خیابان ۲۲ بهمن شاهرود گزارش شد که پس از حضور پلیس در محل و بررسی‌های اولیه خانمی با مراجعه به مأموران اعلام کرد حدود دو ساعت قبل برای خرید از منزل خارج شده و پس از بازگشت همسر و دخترش پاسخگوی تلفن و آیفون منزل نیستند.

علی کریمی با بیان اینکه خودروی شخصی همسر این خانم نیز به نحوی پارک شده بود که مانع از باز شدن درب منزل بود افزود: این موضوع ظن و شک مأموران را افزود و پس از هماهنگی‌های لازم ماموران آتش‌نشانی و پلیس وارد منزل شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران پس از ورود به منزل با جسد دختری ۱۲ ساله روی تخت خواب و مردی حلق‌آویز شده مواجه میشوند که با توجه به شواهد موجود در محل و بررسی‌های دقیق همچنین دست نوشته پدر آریانا فرضیه‌ی قتل این دختر توسط پدرش قوت گرفت.

وی ادامه داد: پدر آریانا که ۳۵ ساله بود، ابتدا دخترش را روی تخت خواب اتاقش به قتل می‌رساند و سپس خود را حلق‌آویز و خودکشی می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا