بین‌المللی

رسانه یمنی: تروریست‌های وابسته به ترکیه در جنوب یمن مستقر می‌شوند

یک پایگاه خبری یمنی روز سه شنبه گزارش داد، حزب اصلاح وابسته به ترکیه در جنوب یمن پادگان‌هایی را احداث کرده تا نیروهای تروریستی برای جنگ در کنار ائتلاف سعودی در آن مستقر شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای «الصحافه الیمنیه»، حزب «الاصلاح» وابسته به ترکیه، سه پادگان در منطقه «رضوم» واقع در استان شبوه یمن احداث کرده است تا عناصر تروریستی را از ترکیه برای جنگ در کنار ائتلاف سعودی به این سه پادگان منتقل کنند.

بر اساس این گزارش، ترکیه هفته گذشته نیز یک محموله سلاح به بندر «قنا» ارسال کرده بود تا به شهر «عتق» مرکز استان شبوه که محل استقرار نیروهای حزب اخوانی اصلاح است منتقل شوند.

پیش تر نیز منابع سوری گزارش داده بودند که ترکیه در حمایت از حزب اخوانی الاصلاح محموله های تسلیحاتی و نیرو به یمن ارسال کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا