حقوق بشر

در پی درگذشت فرزند؛ محرومیت آرش نصری از اعزام به مرخصی

گفته می شود امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با اعزام آقای نصری به مرخصی و یا انتقال تحت الحفظ وی جهت شرکت در مراسم سوگواری مخالف کرده است‌.

خبرگزاری هرانا – آرش نصری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج با وجود درگذشت فرزندش، از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم سوگواری محروم مانده است. آقای نصری پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

گفته می شود امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با اعزام آقای نصری به مرخصی و یا انتقال تحت الحفظ وی جهت شرکت در مراسم سوگواری مخالف کرده است‌.

آرش نصری در تاریخ ۲۹ آذر ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود در ورامین بازداشت و در تاریخ ۸ بهمن ماه ۹۸ پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. پرونده آقای نصری در مرحله بازپرسی توسط شعبه ۷ دادسرای اوین مورد بررسی قرار گرفت.

جلسه نخست دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای نصری در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد اما آقای نصری به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

جلسه رسیدگی به اتهامات آقای نصری در تاریخ ۳۰ تیر امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی نهایتا مردادماه ۹۹ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس در خصوص آقای نصری قابل اجرا است.

آرش نصری، فرزند محمدصالح، ۳۵ ساله، اهل سنندج و ساکن شهرستان ورامین است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا