گوناگون

بحران آب در کشور و دشواری‌های فراروی توده‌ها

در کشورهای پیش‌رفته نهادهای مدنی و طرفداران حفظ محیط زیست به اشکال متفاوت با هدر دادن آب از سوی شرکت‌های فراملیتی به‌خاطر سودجویی، مخالفت خود را بیان می‌کنند و دولت‌هایشان را مکلف می‌کنند با تدبیر علمی در راه رفع کمبود آب برخورد کنند. در کشور ما، سودجویان مافیای حکومتی در هدر دادن آب چنان بی‌رویه عمل می‌شود که بسیاری از مردم مناطق محروم کشور به آب موردنیاز روزمره‌ و حتی آب شرب‌ٰشان دسترسی پیدا نمی‌کنند. فاجعۀ تشنگی در خوزستان و سیستان‌وبلوچستان از مهم‌ترین خبرهایی بودند که در هفته های اخیر نظر خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها را به‌خود جلب کرده بودند…..

اقدام مشترک نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری برای جلوگیری از اجرای طرح‌های انتقال آب

رسانه‌های محلی در خوزستان از سفر هشت نفر از نمایندگان استان خوزستان به شهر کرد برای تشکیل نشست مشترک مجمع نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری خبر داده و نوشتند که هدف از برگزاری این نشست جلوگیری از اجرای طرح‌های جدید انتقال آب از این دو استان به مناطق مرکزی ایران است.

بنابر این گزارش، در سفر اعضای مجمع نمایندگان خوزستان به شهرکرد کریم حسینی، شبیب جویجری و مجتبی یوسفی، ابراهیم متینیان، عبدالله ایزدپناه، لفته احمدنژاد، جلیل مختار و علیرضا ورناصری حضور دارند.

طرح انتقال آب از سرشاخه‌های کارون در چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران پیشتر نیز بارها با مخالفت فعالان محیط زیست و شماری از نمایندگان مجلس و همچنین بخشی از مردم خوزستان و چهارمحال و بختیاری مواجه شده است و به همین دلیل بخشی از پروژه انتقال آب بهشت‌آباد متوقف شده بود.

شماری از نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری در تلاشند تا ادامه این پروژه انتقال آب را منتفی و لغو کنند و به همین منظور در جریان سفر به چهار محال و بختیاری از این پروژه بازدید می‌کنند.

افشاگری پیرامون سیاست‌های رژیم درخصوص بحران آب کشور، وظیفه همه نیروهای ملی و ترقی‌خواه است! همانگونه که اشاره شد، تداوم این روند، خطراتی جدی را موجب می‌گردد. بحران آب در میهن ما به دلیل سیاست های مخرب رژیم ولایت فقیه وضعیت دشواری را برای کشاورزان و شمار زیادی از شهروندان مناطق دور افتاده کشور پدید آورده است. بحران آب در ضمن نماد روشنی از مجموعه سیاست های خانمان براندازی که سران رژیم در عرصه های مختلف به مرحله اجراء گذاشته اند و میهن ما را با این چنین فاجعه رو به رو کرده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا