ورزشی

آیا ابطال انتخابات هیات فوتبال تهران جدی شده؟

پس از اعتراضات اهالی فوتبال هم چون نیما نکیسا و علی کریمی به انتخابات فدراسیون فوتبال و پیگیری آن در رسانه‌های اجتماعی، قضیه ابطال انتخابات فدراسیون فوتبال این روز ها با رسیدن یک نامه از سازمان بازررسی کل جدی تر شده است.

به گزارش تابناک ورزشی، شهاب الدین عزیزی خادم، رییس جدید فدراسیون فوتبال بارها در صحبت هایش به این قضیه اشاره کرده است که می خواهد فدراسیونی مشوت پذیر داشته باشد و از اهالی فوتبال استفاده کند و در این بین ظاهرا تلاش هایی هم برای متصل کردن علی کریمی به فدراسیون فوتبال وجود دارد. علی کریمی هم طبق معمول با استوری های خود اعتراضش را نسبت به اتفاقات و معضلات موجود در فوتبال ایران اعلام کرد و در یکی از همین اعتراض ها بیان کرد که رییس جدید فدراسیون باید به قضیه انتخابات هیات فوتبال تهران ورود کند وگرنه او هم مثل روسای قبلی است و نمی تواند دردی از جامعه فوتبال را دوا کند.

شنیدیم فدراسیون هم به دنبال رسیدگی به این قضیه است و در حال بررسی حواشی انتخابات است اما امروز در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران خبر تازه ای به دست مان رسید. ظاهرا سازمان بازرسی کل کشور نیز نسبت به انتخابات هیات فوتبال استان تهران معترض شده و در نامه ای از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته به آن رسیدگی کنند.

این موضوع با یکی از مدیران فدراسیون در میان گذاشته شد و او هم با تایید این خبر، در واکنش به این قضیه گفت؛ این که علی کریمی در فضای مجازی درخواست ابطال انتخابات را بدهد، وجاهت قانونی ندارد و روال به این شکل است که اگر نامزدی یا یکی از اعضای مجمع نسبت به سلامت انتخابات تشکیک دارد باید اعتراضش را به صورت قانونی و مکتوب در دبیرخانه فدراسیون فوتبال ثبت کنند تا روند قانونی رسیدگی به این پرونده آغاز شود. اگر از کسی حقی تضییع شده یا افرادی غیر از اعضای مجمع در انتخابات رای داده اند و یا هر تخلف دیگری که رخ داد، باید به شکل قانونی و حقوقی از طریق ارکان قضایی فدراسیون فوتبال پیگیری شود.

حالا شهاب الدین عزیزی خادم برای ورود به انتخاباتی که چند روز قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد نیاز به شکایت مکتوب یکی از نامزد ها یا اعضای مجمع یا هر فرد دیگری که با دلیل و مدرک نسبت به سلامت این انتخابات مشکوک است، دارد و به نوشته طرفداری نیاز اولیه این قضیه برای رسیدگی و ابطال، شکایت مکتوب است.

انتخابات هیات فوتبال استان تهران روز چهارم اسفند برگزار شد و حبیب شیرازی با اکثریت آرا مجددا به عنوان رییس انتخاب شد. در حاشیه انتخابات هم همراهان نیما نکیسا با مصاحبه هایی تند سلامت انتخابات را زیر سوال بردند. (نیما نکیسا نماینده جامعه فوتبال در این انتخابات بود.)

حالا با نامه ای که از سازمان بازرسی کل کشور به فدراسیون نشینان رسیده است و اعتراض علی کریمی فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به این پرونده به شکایت مکتوبی از سوی افراد معترض نیاز دارد تا پرونده را باز کند و به صورت قانونی به آن رسیدگی کند. گفته می شود نامه سازمان بازرسی کل کشور روی میز دبیرکل فدراسیون فوتبال است، نامه ای که در آن به صراحت به تخلف در مجمع هیات فوتبال تهران اشاره شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا