اخبار

هشدار وزارت بهداشت درباره موج چهارم کرونا

معاون وزارت بهداشت درباره موج چهارم کرونا در ایران هشدار داده است. به گفته علیرضا رییسی خیز چهارم سراسری کرونا از نوار غربی و مرکزی ایران در راه است. در استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی پیک جدید آغاز شده است…..

معاون وزارت بهداشت و درمان ایران گفته بر اساس روند اپیدمیولوژیک بیماری کووید ۱۹ پیش بینی می‌شود که موج چهارم این بیماری اتفاق بیفتد.

علیرضا رییسی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا گفته این موج از نوار غربی و شهرهای مرکزی ایران آغاز می‌شود. به گفته او در روزهای آینده استان‌های تهران، البرز،  مرکزی، آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و لرستان در وضعیت نارنجی قرار خواهند گرفت.

همچنین پیش بینی شده که شهرهای آبدانان در استان ایلام و ازنا در استان لرستان به زودی در وضعیت قرمز کرونا قرار می‌گیرند.

معاون وزارت بهداشت گفته روند بستری بیماران کووید ۱۹ در استان‌های اصفهان، شیراز، زنجان و رفسنجان صعودی شده و احتمال نارنجی شدن وضعیت کرونا در این شهرها طی روزهای آتی وجود دارد.

پیک جدید در استان بوشهر و آذربایجان غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر نیز از پیک جدید کرونا در این استان خبر داد. سعید کشمیری دریک برنامه رادیویی تاکید کرد که این زنگ خطری برای کل کشور است و نشان دهنده این است که پیک جدیدی در کل ایران در حال شکل گیری است.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر در استان بوشهر هفته‌ای ۶۰۰ تا ۷۰۰ مورد ابتلای جدید به ویروس سارس-کوو۲ ثبت می‌شود که نسبت به چهار ماه پیش افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی نیز نسبت به آغاز موج چهارم کرونا در این استان هشدار داد و گفت: «با وجود افزایش شمار بستری‌ها و اعمال محدودیت‌های تردد، همچنان برخی با ساده انگاری و سهل انگاری شرایط اقدام به مسافرت و برپایی دورهمی‌هایی می‌کنند که تأثیرات آن در روزهای آتی مشهود خواهد شد.»

جواد آقازاده در گفت و گو با خبرگزاری مهر از کاهش میزان رعایت مقررات بهداشتی از ۸۵ درصد به ۵ درصد خبر داد. این در حالی است که به گفته او ویروس جهش یافته انگلیسی که خطرناکتر از ویروس قبلی است در این استان شیوع پیدا کرده است.

بیش از ۹ هزار مورد جدید ابتلا در ایران

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا به کرونا را در روز دوشنبه ۹ فروردین اعلام کرد. به گفته او در ۲۴ ساعت گذشته ۹ هزار و ۳۱۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند و تعداد کل مبتلایان به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۹۸۴ نفر رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع فوت شدگان به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در حال حاضر ۲۳ شهرستان در وضعیت قرمز و ۴۴ شهرستان نارنجی هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا