بین‌المللی

معاون مرکل خواستار تشکیل ارتش مشترک اروپایی شد

معاون صدر اعظم آلمان خواستار تشکیل ارتش مشترک اروپایی تحت نظارت نهادهای این اتحادیه از جمله پارلمان اروپایی شد.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، “اولاف شولتز”، معاون صدر اعظم آلمان و نامزد صدر اعظمی این کشور از حزب سوسیال دموکرات خواستار تشکیل یک ارتش مشترک اروپایی شد که توسط نهادهای اروپایی از جمله پارلمان کنترل می شود.

وی که در گفتگو با روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ” سخن می گفت تصریح کرد: برای من یک ارتش مشترک بخشی از ایده حاکمیت و استقلال اروپایی است.

“شولتز” تاکید کرد که یک ارتش اروپایی باید به همان قدرتی که امروز ارتش آلمان به عنوان یک ارتش پارلمانی مشروعیت دارد قانونی شود؛ اما این موضوعی نیست که در کوتاه مدت قابل تحقق باشد. وی افزود: ما به ساختاری دموکراتیک نیاز داریم که چنین ارتشی را کنترل کند و این ساختار تنها می تواند اتحادیه اروپایی باشد که از نظر دموکراتیک توسعه یافته است.

معاون صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: توافق درباره تامین مالی و مشروعیت عملیات نظامی آینده اروپا باید در نهادهای اروپایی انجام شود که قطعا شامل پارلمان اروپا هم است. امروز این اختیارات در دست پارلمان های ملی قرار دارد.

مدتهاست که فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان خواستار ایجاد یک ارتش اروپایی مشترک است. بر اساس این طرح چنین ارتشی جایگزین نیروهای ملی نشده بلکه آن ها را تکمیل می کند. بر اساس این طرح ارتش اتحادیه اروپا باید مستقیما تابع کمیسیون اروپایی باشد و مسئولیت آن بر عهده یک کمیسر دفاعی جدید باشد. چنین طرحی باید با هماهنگی اعضاء انجام شده و توسط پارلمان اروپایی تصویب شود. بر اساس طرح حزب سوسیال دموکرات طرح ارتش اروپایی می تواند با حدود ۱۵۰۰ نیرو آغاز شود و در دراز مدت تا ۸ هزار نیروی زن و مرد به آن اضافه شود.

اولاف شولتز در عین حال تاکید کرد که یک ارتش اروپایی البته همچنان موزیک و طرحی برای آینده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا