اخبار

کرونا در سیزده بدر، ورود به پارک ها و تفرجگاه ها لغو و نماز جمعه در استان تهران تعطیل شد

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ورودی پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهر تهران به کمک شهرداری پایتخت در روز سیزدهم فروردین ماه مسدود می‌شود…..

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور روز پنجشنبه اظهار داشت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ممنوعیت تردد و مراجعه به پارک ها و تفرجگاه ها در روز سیزدهم فروردین، پلیس راهور تهران بزرگ به همراه و همکاری شهرداری تهران نسبت به انسداد ورودی به پارک ها اقدام کرد.

وی ادامه داد: بر همین اساس از امشب و بامداد فردا کلیه همکاران انتظامی در پلیس راهور تهران بزرگ در آمادگی کامل و ۱۰۰ درصدی خواهند بود و در کلیه مبادی وردی به پارک ها و تفرجگاه های سطح شهر تهران مستقر خواهند شد و نسبت به جلوگیری از مراجعه شهروندان اقدام می کنند.

سرهنگ موسوی پور افزود: در صورتیکه تعداد معدودی از شهروندان بخواهند این موارد را رعایت نکنند و جان دیگران را به خطر بیاندازند همکاران انتظامی نسبت به اعمال قانون آنها اقدام می کنند.

لغو نماز جمعه این هفته در استان تهران

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران هم روز پنج‌شنبه از لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۸ شهر استان تهران که وضعیت کرونا در آن‌ها نارنجی شده، در روز جمعه، ۱۳ فروردین، خبر داد.

در تعطیلات نوروزی سفرهای بین شهری و گردهم‌آیی‌ها سبب شد تا در روزهای اخیر آمار روزانه مبتلایان به کرونا چهار رقمی شود و بر تعداد شهرهای با وضعیت قرمز یا نارنجی افزوده شود.

بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا در روز شنبه، نهم فروردین، وضعیت ۲۵ شهرستان قرمز، ۵۴ شهرستان و یک جزیره نارنجی اعلام و سفر «از» و «به» این ۸۰ شهر کشور ممنوع شد.

بر اساس تعریف ستاد کرونا در وضعیت قرمز یا «خیلی پرخطر» از هر صدهزار نفر در یک شهرستان، دست‌کم ۱۰ نفر و در وضعیت نارنجی یا «پرخطر» از هر صدهزار نفر در یک شهرستان، دست‌کم شش نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.
***

ماجرای ممنوعیت تردد از درب منزل در روز “سیزده بدر”

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار کرد: اخیرا پیامی با عنوان “ممنوعیت تردد خودروها در سراسر کشور از مقابل خانه در روز ۱۳ بدر” در فضای مجازی درحال پخش شدن است.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اینکه اگر برای روز ۱۳ فروردین ماه مقرراتی وضع و یا ابلاغ شود، حتماً از طریق صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و سایت‌های رسمی به استحضار مردم خواهد رسید، گفت: اگر ممنوعیتی وجود دارد در خصوص رفتن به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها است و تردد یا حرکت از در منازل با خودرو یا تردد در شهر ممنوع نیست.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار کرد:‌ تاکید و توصیه ما با توجه به شرایط ویروس کرونا در کشور این است که مردم در همه روزها، به خصوص روز ۱۳ فروردین، از ترددهایی که باعث شیوع و انتشار بیماری می شود پرهیز کنند. خواهش ما از مردم این است که به سلامت خود توجه کنند.

سفر به مشهد آزاد گردهم‌آیی سیزده بدر ممنوع

مقام‌های حکومتی در ایران تاکنون همواره به «توصیه» به شهروندان در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خودداری از سفر بسنده کرده بودند و گزارش‌ها حاکی از رشد چشمگیر مسافرت‌ها به مناطق مختلف کشور در دوره کرونا است.

در تعطیلات نوروزی سفرهای بین شهری و گردهم‌آیی‌ها سبب شد آمار مبتلایان بار دیگر سه رقمی شود و بر تعداد شهرهایی که در وضعیت قرمز یا نارنجی قرار دارند، افزوده شده است.

این در حالیست که روز چهارشنبه خبر رسید گردهم‌آیی سیزده بدر در استان تهران ممنوع اعلام شده است.

رئیس کمیته امنیتی انتظامی ستاد مدیریت کرونا از شهرداری‌ها و نیروی انتظامی خواسته است برای اینکه مردم روز طبیعت را در خانه بگذرانند، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا