بین‌المللی

تمدید ماموریت نظامیان کانادایی در عراق

 دولت کانادا از تمدید حضور نظامیان این کشور در عراق و منطقه تا مارس سال آینده خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المعلومه، هارجیت ساجان، وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که این کشور ۸۵۰ نظامی خود در عراق و منطقه را تا مارس سال آینده حفظ خواهد کرد.

تمدید ماموریت نیروهای آمریکایی یک روز پس از پایان ماموریت این نیروها انجام شده است. نظامیان کانادایی از اکتبر ۲۰۱۴ و همزمان با تشدید تنشها بین گروه های مقاومت و ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا وارد عراق شدند و در ادامه هم به بهانه مبارزه با داعش به این حضور تداوم بخشیده اند.

این درحالی است که در گزارش سایت گلوبال نیوز  کانادا اعتراف شده است که گروههای مقاومت و حشد شعبی توانستند داعش را شکست دهند، اما اخیرا با بمباران تعدادی از مقرهای حشد شعبی توسط جنگنده‌های آمریکایی در مرز با سوریه، تنش ها شدت یافته است.

خبر دیگر از عراق اینکه، یک منبع امنیتی از انتصاب سرلشکر محمود الفلاحی به عنوان فرمانده جدید عملیات نینوی خبر داده است. وی جانشین سرلشکر ستاد اسماعیل المحلاوی می شود.

به گزارش المعلومه،‌ این منبع امنیتی افزود بسیاری از چهره های سرشناس و عشایر نینوی به پایان فعالیت سرلشکر محلاوی در استان نینوی معترض هستند؛ چرا که او موفق شده بود آرامش مورد نظر را در این استان محقق کند.

محمود الفلاحی در سال ۲۰۱۹ از فرماندهی عملیات استان الانبار برکنار شده بود و علت آن هم انتشار فایلی صوتی منتسب به او بود که در آن با یکی از نمایندگان نظامیان آمریکایی در عراق صحبت می کرد و اطلاعاتی را درباره موقعیت  نیروهای حشد شعبی در استان الانبار به این فرد اعلام می‌کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا