بین‌المللی

نامه هشدار آمیز مقام‌های آلمانی درباره شرایط حاد کرونایی کشورشان

 دو تن از نخست وزیران ایالات مهم آلمان در نامه‌ای خطاب به همتایان خود شرایط کرونایی در کشورشان را بسیار جدی ارزیابی کرده و خواستارمحدودیت‌های سختگیرانه واحد برای مهار این اوضاع شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از “ان تی وی” آلمان، “مارکوس زودر”، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن و “وینفرید کریتشمن”، نخست وزیر ایالت “بادن وورتمبرگ” آلمان در نامه ای خطاب به سران ایالات آلمان با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی خیلی جدی تر از آن حدی است که فکرش را بکنیم درخواست کردند که محدودیت های موسوم به ترمز اضطراری بدون تردید و کاملا اجرایی شود.

این سیاستمداران تاکید کردند که شرایط بسیار جدی تر از آن است که خیلی ها معتقدند و دیگر نباید درباره آن بحث کرد.

این دو سیاستمدار بلند پایه آلمانی در این نامه مشترک خطاب به همتایان خود در دیگر ایالات آلمان خواستار یک سیاست بحران قاطعانه تر شدند. آن ها اعلام کردند که کرونا همچنان آلمان را تحت کنترل دارد و در بر گرفته است.

در این نامه آمده است: موج سوم کرونا چندین هفته است که بی وقفه در سراسر کشور جولان می دهد. شرایط بسیار جدی تر از آن چیزی است که خیلی ها اعتقاد دارند. حالا ما باید مسئولیت خود را بپذیریم و دیگر بحث نکنیم. ویروس هیچ گونه تاخیری را نمی بخشد. هر روز انتظار به مفهوم هزاران مورد ابتلای جدید به کرونا است که به طرز آشکاری کشور ما را فرا می گیرد.

در این نامه آمده است: همه ابزارهایی که می توان با آن با کرونا مبارزه کرد موجود است و بخصوص شرایط تصمیم گیری مشترک اهمیت بالایی دارد.

این دو مقام آلمانی در این نامه از همکاران خود درخواست کردند محدودیت های سختگیرانه برای مهار کرونا را در دستور کار قرار دهند و خواستار اقدامات مشترک و واحد از طرف همه ایالات شدند.

در این نامه آمده است: ما باید حالا خود را در برابر این چالش قرار دهیم و به صورت قاطعانه با کرونا مبارزه کنیم؛ در غیر این صورت خطر رفت و برگشت این بحران تا تابستان همچنان ادامه خواهد داشت.

آن ها این نامه را این طور به پایان رساندند که “ما همچنان به صورت مشترک علیه این ویروس و برای سلامت مردم کشورمان مبارزه می کنیم.”

رئیس انجمن فدرال پزشکان در بخش بهداشت عمومی در آلمان هم خواستار اعمال قرنطینه سختگیرانه برای مهار کرونا در این کشور شده و اعلام کرده که کاهش محدودیت ها به مفهوم تماس بیشتر افراد با هم است.

وی در این باره گفته است که در صورت افزایش تعداد مبتلایان ردیابی برای مقامات بهداشتی دشوار و یا غیر ممکن می شود و اگر ما نتوانیم زنجیره ابتلا را ردیابی کنیم این پاندمی از کنترل خارج می شود.

این مقام مسئول در آلمان همچنین گفت: واکسیناسیون نمی تواند موج سوم کرونا که ما در آن قرار داریم را بشکند، از این رو پایین آوردن آمار مبتلایان اهمیت دارد. این امر تنها با اعمال محدودیت سختگیرانه امکان پذیر است.

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه در آلمان هم همچنان رود افزایشی داشته و روز سه شنبه به ۳۵۸۷ مورد افزایش پیدا کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای حدود ۱۷۰۵۱ مورد ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داده و اعلام کرد که در این مدت ۲۴۹ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان ۲۸۱۶۰۴۶ نفر به کرونا مبتلا شده و ۷۶۹۱۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا