گوناگون

طفره دولت از افشای نام بدهکاران بانکی؛ چطور وام هنگفت گرفتند و پس ندادند؟

رییس کل بانک مرکزی بالاخره میزان بدهی بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی را افشا کرد. نام ابربدهکاران بانکی گرچه هنوز نزد رییس کل محفوظ است و اسامی آن‌ها اعلام نشده، اما عبدالناصر همتی اعلام کرده ۱۱ بدهکار بزرگ بانکی با ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی در کشور وجود دارد. این ۱۱ نفر چطور این وام‌ها را گرفتند و چطور دیگر پس ندادند؟

رویداد۲۴ گرفتن یک وام بانکی برای هر فردی از اقشار مختلف مردم چنان سخت و دشوار است که باید برای گرفتن آن هفت خوان رستم را طی کرد و اگر یک قسط وام عقب بیفتد افراد با مسدود شدن حساب خود یا ضامنین مواجه خواهند شد اما در چنین سیستم بانکی به ظاهر سخت‌گیر، معدود افرادی هستند که با کمترین ضمانت وام‌های هنگفت می‌گیرند و از پرداخت اقساط خود به راحتی فرار می‌کنند. اما چطور چنین چیزی امکان پذیر است و چه زمانی قرار است اسامی این ابربدهکاران بانکی اعلام شود؟

اگر در گذشته از اختلاس‌های بزرگ بانکی مانند خاوری، شهرام جزایری و مه‌آفرید خسروی با ارقام سه هزار میلیاردی می‌شنیدیم، حالا رییس کل بانک مرکزی از حجم بدهی ۳۰ برابر آن ارقام پرده برداشته و اعلام کرده که این پول‌های هنگفت به جیب ۱۱ نفر رفته است.

رئیس کل بانک مرکزی گفته: «۱۱ بدهکار بزرگ بانکی با ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی در کشور وجود دارد. متأسفانه منابع مالی بانکی وسوسه‌انگیز است و می‌تواند رانت ایجاد کند و به طور قطع عده‌ای تلاش می‌کنند تا از این منابع سو استفاده کنند.»…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا