حقوق بشر

ایوب سلاحورزی به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ایوب سلاحورزی، شهروند اهل شهرستان دره شهر واقع در استان ایلام توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ایلام به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده آقای سلاحورزی در بخش دوم پرونده به دادگاه کیفری دو این شهرستان ارجاع داده شده است. ایوب سلاحورزی در تاریخ ۱۰ دیماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه با تودیع قرار کفالت از زندان ایلام آزاد شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ایلام در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۹ صادر و اخیرا به این شهروند ابلاغ شده است، ایوب سلاحورزی از بابت اتهاماتی از جمله “توهین و هتک حرمت بنیان گذار انقلاب، تبلیغ علیه نظام از طریق تشکیل گروه‌های مجازی، توهین به رهبری، نشر اکاذیب جهت خدشه وارد کردن به اصل نظام و بی اعتباری آن” مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای سلاحورزی در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۹۹ در این شعبه برگزار شده بود.

پرونده آقای سلاحورزی در بخش دوم از بابت اتهاماتی از جمله “توهین به دیگر مقامات و تهدید به انتقام در آینده، توهین به قاسم سلیمانی، دعوت به اعمال خشونت و دعوت به اعتراضات صنفی” به دادگاه کیفری دو این شهرستان ارجاع داده شده است.

ایوب سلاحورزی در تاریخ ۱۰ دیماه ۹۹ توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در ایلام منتقل شد. وی روز سه شنبه ۲۳ دیماه ۹۹ با پایان بازجویی‌ها ابتدا به دادسرا و پس از تفهیم اتهام به زندان ایلام منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه ۹۹ با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان این شهر آزاد شد.

ایوب سلاحورزی، شهروند اهل شهرستان دره شهر، واقع در استان ایلام است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا