بین‌المللی

احتمال بازگشت لولا داسیوا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری برزیل

“لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا” رییس جمهوری اسبق برزیل در مصاحبه ای با تلویزیون پرتغال به احتمال نامزد شدن به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ برزیل اشاره کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری پرنسا لاتینا، داسیلوا به تلویزیون (RTP) گفت: جو بایدن رییس جمهوری آمریکا از من بزرگتر است، به عبارتی دیگر وقتی کاندیدا می شوم یک سال جوان تر می شوم. اگر من سالم باشم و نیاز باشد یک کار دیگر انجام دهم، مطمئن باشید که می جنگم.

پیش از این بنیانگذار حزب کارگر برزیل گفته بود که کاندیداتوری اولویت شخصی او نیست و برای تصمیم گیری تا سال ۲۰۲۲صبر می‌کند.

داسیلوا همچنین خواستار تمرکز بر واکسیناسیون برزیلی ها و عملی سازی کمک هزینه اضطراری ماهانه ۶۰۰ رئال برزیل (۱۱۰ دلار آمریکا) شد.

وی علاوه براین خواستار تخفیف مالی برای کارآفرینان و همچنین سیاست ایجاد شغل در کشور شد.

داسیلوا به تلویزیون پرتغال گفت: من نیازی به کاندیدای ریاست جمهوری ندارم، بدیهی است که من نمی خواهم نه یا بله بگویم. من تا سال ۲۰۲۲ صبر می کنم، باید بدانیم که سناریوی سیاسی چگونه خواهد بود.

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا  سیاستمدار برزیلی و رییس‌جمهوری سابق این کشور است. وی دو بار متوالی در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ به عنوان رییس‌جمهور برزیل برگزیده شد. داسیلوا بنیانگذاران حزب کارگر برزیل است.

در دوران زمامداری وی، اقتصاد برزیل رشد سریعی یافت و برزیل به عنوان یکی از قدرت‌های نوظهور اقتصادی جهان مطرح شد.

لولا را یکی از محبوب‌ترین رییس‌جمهورهای تاریخ برزیل و یکی از محبوب‌ترین سیاست‌مداران جهان می‌دانند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا