زنان

شیوه جدید آزار کودکان

بنیاد «دیده‌بان اینترنت»، بیماری عالم‌گیر کووید ۱۹ را «توفانی عالی» برای سوءاستفاده جنسی خوانده است که طبق پژوهش این نهاد، روند نوظهوری در زمینه سوءاستفاده جنسی، آغاز شده است. در این شیوه کودک‌آزاران در تلاش‌اند تا خویشاوندان را در فضای مجازی مورد آزار قرار دهند.

شرق: این بنیاد که سازمانی خیریه در بریتانیا است هشدار داده تا خانواده‌ها اقدامات بیشتری برای حفاظت از «کودکان» انجام دهند. در این گزارش کشف شده است قربانیان سنی از ۳ تا ۱۶ سال داشته‌اند که به تقلید رفتار بزرگ‌سالان در فیلم‌های جنسی تشویق شده‌اند. همچنین از کودکان قربانی خواسته شده تا سایر نزدیکان را درگیر این مسائل کنند. معمولا کودکان بزرگ‌تر مجبور به سوءاستفاده از خواهر یا برادر کوچک‌تر خود شده‌اند.

بین سپتامبر تا دسامبر ۲۰۲۰، بنیاد دیده‌بان اینترنت ۵۱۱ مورد از سوءاستفاده از خویشاوندان را پیدا کرد. این میزان شامل حدود ۳۰ مورد از «محتوای تولیدشده توسط خود قربانی» طی این زمان بوده است. در گزارشی دیگر، این سازمان خیریه گفت آنها شاهد افزایشی ۷۷ درصدی در محتوای «تولیدشده توسط خود فرد» در سال ۲۰۲۰ بوده‌اند. آنها همچنین تماس‌های دریافتی بسیار بیشتری از عموم مردم در ارتباط با گزارش این موارد داشته‌اند. با توجه به اینکه کودکان وقت بیشتری را در فضای مجازی سپری می‌کنند آماده‌کردن کودکان برای سوءاستفاده معمولا در رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌ بازی‌های ویدئویی انجام می‌شود. متخلفان کودکان را تشویق می‌کنند تا از تماس ویدئویی برای ارتباط با آنان استفاده کرده و سوءاستفاده جنسی معمولا در اتاق خواب خود کودکان قربانی اتفاق می‌افتد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا