اخبار

تهران و ۶ مرکز استان قرمز شدند؛ ۱۷۲ نفر دیگر جان باختند

سران رژیم ولایت فقیه و در رأس آنان علی خامنه‌ای به‌سبب ناتوانی‌شان در مهار شیوع ویروس، مردم کشورمان را در وضعیتی بسیار خطرناک قرار داده و با بحرانی دیگر روبرو کرده‌اند و در کنار اثرهای جسمانی هلاک کنندهٔ کرونا، روان جامعه را نیز زیر فشار ناشی از بیم مبتلا شدن به این ویروس قرار داده‌اند. دیرکرد، مخفی‌کاری، و دروغ‌پردازی سران رژیم و شماری از کارگزارانش در اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع و مقابله با این اپیدمی و درمان آن، مردم را بیش ‌از گذشته نسبت به دستگاه‌های حکومتی و سران آن بی‌اعتماد ساخته است…..

همان‌طور که انتظار می‌رفت پس از گذشت سه روز از تعطیلات نوروزی و آغاز موج چهارم کرونا، امروز (۱۶فروردین) ۴۲ شهر دیگر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند. بدین‌ترتیب تعداد شهرهای قرمز کشور به عدد ۸۸ رسید.

بنابر آخرین گزارش ها، ۴۲ شهرستان شامل ۷ مرکز استان (تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان) از امروز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

همچنین ۵۴ شهرستان از جمله ۶ مرکز استان (اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد) از امروز نارنجی شدند. هم‌اکنون ۸۸ شهرستان قرمز، ۱۳۹ شهرستان نارنجی، ۱۹۸ شهرستان زرد و ۲۳ شهرستان آبی هستند.

موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است.

کرونا جان ۱۷۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۱۷۲ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۳ هزار و ۳۳۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز دوشنبه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۶ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳ هزار و ۸۹۰ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۴۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۹۶۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: شیوع بیماری کووید۱۹ در کشور بسیار گسترده و نگران کننده است.

در حالی که توصیه های بهداشتی از سوی مسئولین سازمان ها و نهادهای مختلف در این روزها شدت گرفته است، اما هیچ اطلاعی در واکسنیاسیون مردم منتشر می شود. در بسیاری از کشورهای جهان ضمن تاکید و اجرای اقدامات کنترل کننده و محدودیت ها، تلاش برای واکسیناسیون هر چه بیشتر مردم در صدر برنامه های دولت ها قرار گرفته است. در ایران واکسیناسیون بسیار کند انجام می شود و حتی می توان گفت اصولا اقدامی در این جهت صورت نمی گیرد. رئیس شورای شهر تهران دو روز پیش گفته بود کمتر از یک درصد جمعیت کشور همزمان با خیز چهارم بیماری در برابر آن واکسینه شده اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا