گوناگون

الحاق نمایندگان بانک مرکزی و وزارت نفت به تیم مذاکراتی وین

اطلاعات رسیده به اقتصادنیوز حکایت از آن دارد که در مذاکرات روز سه‌شنبه در دقیقه نود کارشناسان اقتصادی نیز به تیم مذاکراه کننده اضافه‌شده اند. از قرار معلوم کارشناسان بانک مرکزی و وزارت نفت امروز به تیم سیاسی ملحق می‌شوند…..

به گزارش اقتصادنیوز، فردا جلسه حضوری کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش برگزار می‌شود.در حالی که تمامی نگاه ها به حضور یا عدم حضور آمریکا در این مذاکرات است خبرها حکایت از آن دارد که تیم اقتصادی نیز در آخرین ساعات به تیم سیاسی ایران برای مذاکراه با طرف های غربی اضافه‌شده است.

اعضای تیم اقتصادی ایران را نمایندگانی از بانک مرکزی و وزارت نفت ایران تشکیل می دهند. پیش از این مذاکرات فقط با حضور کارشناسان وزارت خارجه و در سطح سیاسی انجام می شد.

پیوستن کارشناسان بانک مرکزی و وزارت نفت نشان می دهد ایران و غرب در کنار مذاکرات کلان سیاسی قرار است در خصوص دو مساله مهم یعنی صادرات نفت ایران و نحوه دسترسی آن به ارز حاصل آن و دارایی های بلوکه شده به طور جدی و مصداقی صحبت شود.

به همین دلیل تیم اقتصادی اضافه‌شده تا چارچوپ توافق را مشخص کند. بر اساس خبرهای اعلام شده، ایران و آمریکا با دو طرح متفاوت به وین می روند و در دو نشست مختلف هم شرکت خواهند کرد. گفته می‌شود آمریکا با عقب‌نشینی از سیاست بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای و سپس تعلیق تحریم‌ها، با طرح گام به گام پا به مذاکرات می گذارد.

ایران به‌جای اول تعلیق تحریم‌های آمریکا سپس بازگشت به تعهدات سال ٢٠١۵ با طرح یک گام یعنی احتمالاً یک گام هم‌زمان به وین رفته است. از طرح ایران در کمیسیون مشترک برجام مطرح رونمایی می‌شود  و طرح ایالات‌متحده در نشست ۱+۵ به اشتراک گذاشته خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا