اخبار

جمهوری اسلامی مردم را به خاک سیاه نشانده است

دولت زمانی که برای تأمین کسری بودجه و عبور از تحریم‌ها به سرمایه‌های مردم نیاز داشت، به سوی مردم دست دراز کرد اما پس از رفع مشکلات دولت، بازار‌ها رها شدند. توجه‌برانگیز اینکه، برای مهم نشان دادن نقش بازار بورس در بهبود وضع معیشت مردم بسیاری از مقام‌ها و گزارش‌های رسانه‌ای در ماه های گذشته مکرر به روند “استقبال وسیع مردم” از سهام بورس اشاره می‌کردند…..

جا انداختن این ذهنیت در جامعه که اقتصاد را باید آزاد کرد و “به مردم سپرد” تا آنان خود شریک “ثروت آفرینی” در کشور شوند هدف مشخص این کارزار است! همان سخنانی را که چهار دهه پیش مارگارت تاچر نخست‌وزیر بریتانیا به‌منظور ترویج “اقتصاد بازار” و خصوصی‌سازی ثروت‌های ملی کشورش عنوان می‌کرد احمدی‌نژادها و روحانی ها  هم تکرار می‌کرد.

به گزارش دانشجو، میثم موسایی گفت: مردم در بورس به خاک سیاه نشستند و برای خرید کالا‌های روزمره‌شان دچار مشکل هستند و قدرت خریدشان کم شده‌است، اما در مقابل قیمت کالا‌ها افزایش و میزان توزیع آن کاهش یافته است.

او افزود: در این میان دولتی‌ها به جای رفع مشکلات همچنان گفتار درمانی می‌کنند و از ایرادات اداره کشور سخن می‌گویند. خط فقر به چهار برابر حداقل دستمزد رسیده و مردم در خرید مواد غذایی در مضیقه هستند، در حالی که دولت به دنبال اهداف انتخاباتی‌اش است و با شعار و وعده و وعید ایام نوروز را با گرانی کالا‌ها به کام مردم تلخ کرد.

این استاد اقتصاد گفت: آقای روحانی باز هم به مردم نیاز خواهید داشت. فکر نکنید دو ماه دیگر همه چیز تمام می‌شود. قطعاً روزی می‌رسد که شما نتایج بی‌وفایی به مردم و عدم ایفای تعهداتتان را می‌بینید.

تبانی وحشتناکی که بورس را به بحران کشاند

حدود ۲۰۰ نفر ۷۰ هزار میلیارد تومان سهام خود را از بورس خارج کردند!

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از سیاست‌های ضد تورمی دولت روحانی، در خصوص پشت پرده بحران بورس افشاگری کرد و گفت: دولت چون فهمید بورس می‌رود بالا، پول‌ها را وارد بورس کرد.

محسن رضایی می‌گوید: من اطلاعات دقیق گرفتم اینها ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر بودند که بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بورس سرمایه‌گذاری کردند تا بهمن ماه ۹۸ که شاخص بورس را که ۲۰۰ هزار بود به ۵۰۰ هزار رساندند. در فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ اقشار متوسط وارد بورس شدند. آنها وانت خود را فروختند و آمدند در بورس، سرمایه‌گذاری کردند!

او  افزود: «سپس در تیر و مرداد ۹۹ فقیر و فقرا آمدند و شاخص آمد روی ۲ میلیون! اما در شهریورماه ۹۹ آنها آمدند (همان ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر) سهامی را که در اوایل خریدند شروع کردند به فروختن! و ۷۰ هزار میلیارد تومان سهام خود را از بورس خارج کردند و شاخص را از ۲ میلیون انداختند روی یک میلیون و ۲۰۰ هزار شاخص! اینگونه به قشر مستضعف (فقرا) که آخر از همه سهام خریده بودند آسیب وارد شد!»

وضعیت فلاکت‌بار اقتصاد ملی و سیر نزولی دائمی وضع معیشت اکثر مردم چشم اسفندیار دیکتاتوری ولایت فقیه است و رخدادهای بیش از دو سال گذشته، به‌ویژه بالا رفتن سطح اعتراض‌های توده‌ها، مؤید این واقعیت است. تأثیر تحریم‌های مالی از جانب دولت ترامپ در گسترش بحران اقتصادی هرچند بسیار مخرب بوده اما عامل بنیادین فلاکت اقتصاد ملی نیست، بلکه عاملی جنبی و برآمده از عامل اصلی- یعنی غیرمولد بودن شئون بنیانی “اقتصاد سیاسی” کشور- بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا