گوناگون

بحران آب و مشکلات روز افزون توده‌ها

تأمین آب، بحران برخی از مناطق ایذه ؛ مردم: کسی پاسخگوی ما نیست؛ برای آب و حمام به روستاهای اطراف مراجعه می‌کنیم. بحران آب در میهن ما به دلیل سیاست های مخرب رژیم ولایت فقیه وضعیت دشواری را برای روستا نشینان و شمار زیادی از شهروندان مناطق دور افتاده کشور پدید آورده است. بحران آب در ضمن نماد روشنی از مجموعه سیاست های خانمان براندازی که سران رژیم در عرصه های مختلف به مرحله اجراء گذاشته اند و میهن ما را با این چنین فاجعه رو به رو کرده اند. …..

اهالی برخی از محلات شهر ایذه برای تأمین آب مورد نیاز خود به روستاهای اطراف شهر مراجعه می‌کنند. باید پذیرفت که زندگی در شرایط کرونایی و وضعیت قرمز استان خوزستان، آن‌هم بدون آب شرب، تهدیدی جدی برای زندگی اهالی محسوب می شود.

به گزارش ایلنا از خوزستان، تصاویری که از یکی از محلات شهرستان ایذه به دست خبرنگار ایلنا رسیده، نشان می‌دهد که اهالی منطقه‌ای بنام پارک صخره‌ای در ورودی شهرستان ایذه بشکه به دست آب مورد نیازشان را از طریق مراجعه به روستاهای اطراف شهرستان  تأمین می‌کنند. آن‌هم در شهرستانی که هنوز آمار دقیقی از انشعابات غیر قانونی آب و چاه‌های عمیق آن در دست نیست.

برخی از این تصاویر نشان می‌دهد اهالی این منطقه برای شستشو و نظافت لوازم خود به روستایی به نام چُلکی در حوالی شهرستان ایذه مراجعه کرده‌اند. آن‌هم از منابع آبی  که بیشتر برای مصرف آب شرب گوسفندان این روستا استفاده می‌شود.

یکی از اهالی پارک صخره‌ای به خبرنگار ایلنا گفت: تا دیروز با آب فضای سبز لوازم و اسباب و اثاثیه خود را تمیز می‌کردیم که متأسفانه آن را هم به روی ما بسته‌اند.

وی ادامه داد: به هر اداره و سازمانی که فکر کنید، مراجعه کرده‌ایم اما هیچ‌کس به ما پاسخ درستی نمی‌دهد. بیشتر مدیران ایذه فقط بلدند مردم را پاس بدهند. چرا استاندار خوزستان نمی‌خواهد سروسامانی به ادارات این شهرستان بدهد؟ آیا اینگونه می‌خواهند جلوی انتشار کرونا را در استان بگیرند؟

یکی دیگر از اهالی پارک صخره‌ای بیان کرد: به ما می‌گویند باید برای هر تانکر آب، ۵۰۰ هزار تومان واریز کنید تا برای شما آب تأمین کنیم. نمی‌دانم چگونه آب کارون به دورترین نقاط کشور می‌رود، ولی ما نه از آب چاه حقی داریم و نه از رودخانه که در مجاورتش هستیم؟

تلاش خبرنگار ایلنا جهت ارتباط با فرماندار و مدیر آبفا ایذه، متأسفانه بی‌نتیجه مانده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا