اخبار

طناب پوسیده اصلاح طلبان؛ مردم می ‌پرسند چه چیزی را می ‌خواهید اصلاح کنید؟ا

به گزارش سایت “عصر قانون”، امروز جمعه ۲۰فروردین، در جلسه اصلاح‌ طلبان قلابی که در منزل موسوی لاری برگزار شد، دعوای شدیدی میان رهامی و کرباسچی درگرفته است. کرباسچی به‌خاطر عملکرد دولت روحانی گفته با او تا ته چاه نمی‌رویم و دیگر نمی‌شود از دولت حمایت کرد…..

دعوا در میانه بحث به محمدعلی نجفی مرتبط شده و کرباسچی خطاب به رهامی گفته تو خودت میترا استاد را به ستاد آوردی و اتفاقاتی که برای نجفی بعد از آن افتاد و آبروی همه را بردی.

در ادامه در حالی‌که رهامی دم از برگزاری رفراندوم و انتخابات آزاد می‌زد کرباسچی با خنده به او گفت: برو داداش خدا روزیتو جای دیگه بده، بسه دیگه، مردم تره برای این حرف‌ها خرد نمی‌کنند.

رهامی هم با اشاره به اختلاس های کرباسچی در شهرداری تهران گفت: آبروی همه را شما در شهرداری و دادگاهت بردی، هرچی خواستم بهت کمک کنم جا نداشت، مجرم شدی رفتی زندان.

کرباسچی با اشاره به منفوریت روحانی در میان مردم گفت: من تنها نیستم روحانی را نقد کردم، شما خودت می‌تونی از عملکرد دولت روحانی دفاع کنی؟ کی از روحانی دفاع می‌کنه همه‌ٔ این آقایان که اینجا هستند به‌ نحوی از روحانی خودشون را جدا کرده‌اند این آقای انصاری (غلامرضا)، آقای نعیمی پور، آقای کمالی، آقای سلامتی، خانم کولایی، آقای توفیقی.. همه یه چیزی گفته‌اند مردم به ما می‌خندند از چی دفاع کنیم؟ جدایی به نفع ماست، اصلا زندگی مایه، با روحانی بریم تو چاه؟

هر رای در صندوق، رای آری به رژیم ولایی است

عضو مجلس خبرگان سید علی خامنه ای، انتخابات در جمهوری اسلامی را کاملا آزاد خواند و با بیان اینکه مردم در انتخابات سرنوشت خود را تعیین می‌کنند، گفت: انتخابات هم در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی سرنوشت‌ساز است و هر رای که به صندوق انداخته می‌شود، رای «آری» مجدد به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

احمد خاتمی درباره نامگذاری شعار سال از سوی رهبر انقلاب اسلامی هم گفت: نامگذاری سال‌ها از سوی رهبری، حاصل کارشناسی دقیق از وضعیت کشور و علاج و درمان مشکلات است. این نامگذاری‌ها در حقیقت نقشه راه مسئولان و مردم است.

این در حالی ست که محمد نوری زاد در پیامی از زندان اوین به مردم ایران گفت: در یک گام بزرگ ملی به صندوق های رای این نظام پوسیده پشت کنید

وی گفت: مبادا به رای دادن به اندیشید. در یک گام بزرگ ملی به صندوق‌های رای پشت کنید و بگذارید گنده‌های زیرخاکی این نظام پوسیده هر خاکی که می‌توانند بر سر مردم ایران به افشانند.

این فعال سیاسی در ادامه گفته است: ما مردم گنگ و خواب‌زده نیازمند این خاک بر سری بزرگ ملی هستیم و تا زمانی که دست بر غبارروبی خاکی که بر سر خرد و کلان افشانده‌اند نبریم و غبار از چهره‌ی خورشید دانایی و آگاهی پس نرانیم، همچنان خاک بر سریم و همچنان ذلیل و زبون مشتی موجودات خاکی و عتیقه.

نوری زاد افزوده است: اگر دوست دارید خاک بر سر باشید؛ بروید رای بدهید و اگر دوست دارید چشم‌تان به جمال خورشید فهم و شعور و آگاهی و دانایی روشن شود؛ باید و باید خود را از زیر بار سنگین خاک بر سری برهانیم.

او در پایان گفته است: مرا ببخشایید اگر قلم بر ناگوار و بر صراحت چرخاندم. ما به راستی خاک بر سریم و زیرک‌ترها محتاج مردمانی خاک بر سرند.

اصولگرا‌ها خودشان یک نفر را رئیس‌جمهور کنند

روزنامه اعتماد نوشت: حسین کمالی از چهره‌های سیاسی گفت: بهتر است اصولگرایان در مورد ردصلاحیت اصلاح‌طلبان زحمت نکشند و خود را درگیر این موضوع نکنند؛ اگر قرار است انتخابات آزاد و رقابتی شکل نگیرد، بهتر است بحث انتخابات را دوستانه حل و فصل کنیم و اعتراض نکنیم و به اصولگرایان بگوییم که شما خودتان جمع شوید و فردی که مورد وثوق‌تان است را به عنوان ریاست‌جمهوری منصوب کنید؛ بدون اینکه رای‌گیری انجام شود. در نهایت هزینه انتخابات هم خرج طبقات ضعیف و فرودست جامعه شود.

در همین حال روزنامه وطن امروز (نزدیک به باند حاکم) روز شنبه در یادداشتی با عنوان «انتخابات ریاست‌جمهوری و تشدید دشمنی با احیاگر مضمون بعثت (خامنه ای)» نوشت: صحنه انتخابات آینده صحنه مواجهه حق و باطل، انقلابی و ضدانقلاب، خودی و غیرخودی خواهد بود.

بی‌میلی مردم بسیار خطرناک است

محمدرضا عارف، از سران باند موسوم به اصلاح طلب درباره بی اعتنایی مردم نسبت به نمایش انتخابات گفت: امروز یک بی‌میلی در مردم برای حضور در انتخابات احساس می‌کنیم، این بسیار خطرناک است، ما از اول انقلاب بر روی حضور مردم مانور داده‌ایم.

به گزارش ایلنا، وی گفت: قرار نبود بعد از ۴دهه از انقلاب، مردم نان‌شان را قسطی بخرند؛ امروز دههٔ پنجم انقلاب شروع شده اما هنوز عدالت، معیشت، اشتغال و بیماری مزمن تورم در کشور مطرح است و نتوانستیم کاری کنیم. وضعیت نگران‌کننده امروز نتیجهٔ کارهایی است که در گذشته انجام دادیم.

از سوی دیگر پروانه سلحشوری عضو فراکسیون امید مجلس دهم گفت: اصلاح‌طلبان نباید به این فکر کنند که مردم از ترس مرگ به تب راضی می‌شوند و به کاندیدای مطبوعشان رأی می‌دهند.

وی گفت: اگر اشتباه نکنم محسن‌هاشمی رفسنجانی گفته بود می‌دانند که چگونه مردم را پای صندوق‌های رای بکشانند…، اما به نظر میرسد که حالا شرایط برای به پای صندوق رای آوردن مردم بسیار سخت شده است. مردم به این نتیجه رسیده‌اند که طیفی‌هایی از اصلاح‌طلبان، مردم، را به مثابه ماشین رای برای به قدرت رساندن آنها میدانند. به همین دلیل دیگر به این توصیه ها گوش نمی‌دهند

مردم می ‌پرسند چه چیزی را می ‌خواهید اصلاح کنید؟ا

یک فعال سیاسی در همایش «مردم و انتخابات ۱۴۰۰» با بیان اینکه اصلاح‌طلبان نهایتا ۱۰ درصد بین مردم پایگاه دارند، گفت: اصلاح‌پذیر بودن یا اصلاح‌ناپذیر بودن، مساله این است.

به گزارش بهارنیوز، ابراهیم اصغرزاده گفت: ما حتی جرأت نمی‌کنیم درباره رهبر آینده صحبت کنیم در حالی که می‌دانیم این مساله تا چه اندازه اهمیت دارد. یا درباره اسلام قشری سنتی که آبروی ما را در دنیا برده صحبت نمی‌کنیم. حتی در جمع‌های اصلاح‌طلب درباره این موضوعات نمی‌توانیم حرف بزنیم. هیچ سیستمی، اصلاحاتی که بخواهد موجودیت او را از بین ببرد نمی‌پذیرد چون دیگر اسمش براندازی می‌شود.

او گفت: «اصلاح‌طلبان نهایتا ۱۰ درصد بین مردم پایگاه دارند. حتی اگر خاتمی را هم بیاورید، مردم می‌پرسند چه چیزی را می‌خواهید اصلاح کنید؟ا اگر قرار است توجیه‌کننده وضع موجود باشیم و ناکارآمدی را به جان بخریم و از مردم بخواهیم سکوت کنند، مردم دیگر ما را تحویل نمی‌گیرند.»

سال های اخیر محکی بوده است بر مدعیات اصلاح طلبان حکومتی و حد دفاع آنان از حقوق مردم در برابر عملکرد اصلی آنها در حفظ نظام سیاسی کنونی. در حالی که مردم جان به لب رسیده در سراسر کشور در اعتراض به فقر و محرومیت، فساد بی سابقه و ظلم دستگاه های اجرایی، قضایی حاکمیت به میدان آمده بودند و با سرکوب خشن نیروهای امنیتی رژیم مواجه بودند،اصلاح طلبان چه موضع گیری داشتند و یا چه اقدامی در جهت منافع مردم انجام دادند؟!

به قول ضرب المثل شیرین ایرانی ”خانه از پای بست ویران است“. همان طور که تجربه حداقل دو دهه اخیر نشان داده است رژیم ولایت فقیه اصلاح ناپذیر نیست و تا حذف کامل حاکمیت ولایت فقیه از نظام سیاسی کشور نمی توان به تحقق خواست های مردم و نجات ایران از ورطۀ نابودی امیدوار بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا