جوانان

آموزش و پرورش با کمبود حدود ٢٠٠ هزار نیروی انسانی مواجە است

“محسن حاجی میرزایی” وزیرآموزش وپرورش دولت حسن روحانی می گوید:در آموزش و پرورش با کمبود ١٩٧ هزار نیروی انسانی مواجە هستیم کە این کمبود نیرو را با جذب سرباز معلم و بازنشستەگان جبران کردەایم……

این مسئول رژیم گفته است مصوبە صلاحیت معلمی مشخص است و کسی کە صلاحیت معلمی نداشتە باشد وارد آموزش و پرورش نخواهد شد.
رژیم جمهوری اسلامی افراد وابستە بە خود را برای کار در ادارات استخدام می‌کند کە در چنین شرایطی تخصص ملاک حساب نمی‌شود.
این در حالی است کە در سال ٩٨ فقط ٩٠٠ استاد دانشگاە بە دلیل دریافت حقوق کم از کوردستان و ایران مهاجرت کردەاند.
مسئولان ذیربط رژیم نیز در این بارە اعلام کردەاند ١۴ میلیون دانشجو از ایران مهاجرت کردە است. قبلا نیز، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه ۳۰۰ هزار نفر کمبود واقعی نیروی انسانی در آموزش وپرورش داریم، از اعمال مدارک تحصیلی فرهنگیان از بهمن ماه خبر داد. به گزارش الف، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس با اعلام خبر تشکیل جلسه فراکسیون فرهنگیان با وزیر آموزش وپرورش و با بیان اینکه در این جلسه در ارتباط با نحوه فعالیت مدارس در سال تحصیلی در پیش رو با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بحث وگفتگو شد، افزود: کیفیت بخشی به آموزش های مجازی و دیجیتالی، زمینه سنجی میزان دسترسی دانش آموزان در اقصی نقاط کشور به آموزش های مجازی و ارائه راهکارهای عملی و جایگزین برای دانش آموزانی که زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این آموزش ها را ندارند، به منظور تحقق عدالت آموزشی و تاکید بر حفظ، و ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و پرورشی در شرایط بحران کرونا از مهم ترین محورهایی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.
هرچند که دغدغه رژیم ولایت فقیه در عرصه آموزشی میهن، ”هجوم فرهنگی“ یا به عبارتی بهتر، هوشیاری و بیداری نسل آینده است، اما فاجعه واقعی در عرصه هایی رخ می‌دهد که هیچ گونه حساسیتی را در دست اندرکاران آموزشی کشور بر نمی انگیزد. به عنوان مثال: یکی از معضلات کنونی، ترک تحصیل دانش آموزان به دلیل فقر است.
موضوع ترک تحصیل یا محرومیت از تحصیل معضلی است که سال هاست جامعه ما گرفتار آن است ، اما در  اظهارات ” وزیرآموزش وپرورش دولت حسن روحانی،” و همچنین رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، به این مسئله اشاره نگردیده است. رژیم های مترقی و پیشرفته صرف نظر از توانایی های اقتصادی، آموزش اجباری کودکان را نهادینه ساخته‌اند، و خانواده هایی را که در این زمینه سهل انگاری کنند مورد مجازات قرار می دهند. بیش از سی و یک سال از انقلاب شکوهمند بهمن ۵۷، بی سوادی به عنوان مشکلی حل ناپذیر در رژیم ولایت فقیه، همچنان پابرجا مانده است. با توجه به برنامه های در دست تهیه که در بالا نام برده شد، در آینده شاهد گسترش هر چه بیشتر این پدیده خطرناک خواهیم بود. یکی از دلایل آن را هم در فقر خانواده ها که نه قادر‌ند هزینه های آموزشی فرزندان‌شان را تامین کنند و نه توانایی برخوردی مسئولانه را در این زمینه دارند، باید جستجو کرد. خانواده ها در موارد بسیار با استفاده از کار کودکان ترک تحصیل کرده، به نوعی در صدد هستند مشکلات اقتصادی خویش را تا حدودی تخفیف دهند. اما رژیم ولایت فقیه به جای اینکه در این زمینه برنامه هایی را به نفع زحمتکشان به مورد اجرا بگذارد، برنامه هایی دقیقا در جهت مخالف آن را در دست اجرا دارد.
دولت که باید تمام سعی و کوشش‌اش ایجاد هر چه بیشتر امکانات آموزشی و پرورشی برای نسل پویا و تشنه آموزش باشد، راهکارهایی را جستجو می کند که چند صباحی بیشتر پایه های حکومت تاریک اندیش‌اش را قوام ببخشد. بهبود کمی و کیفی در عرصه آموزش با وجود چنین ساختارهایی غیر ممکن است. در آستانه سال ۱۴۰۰، رژیم ولایت فقیه برای مقابله با بیش از ۱۶ میلیون دانش آموز و دانشجو چالش بزرگی پبش روی خود دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا