جوانان

علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی زندانی، به افساد فی الارض متهم شده‌اند

ما در هفته های اخیر بار دیگر شاهد جنایات هولناک دستگاه قضایی رژیم جمهوری اسلامی بر ضد نیروهای دگراندیش و تشدید جو سرکوب و ارعاب هستیم. بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های گروهی دو زندانی به نام های علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی زندانی، که در سلول انفرادی یا در بند ۲۰۹ اوین زندانی محبوس هستند به «افساد فی الارض» متهم شده‌اند. مصطفی نیلی، وکیل علی یونسی، می‌گوید موکلش به همراه امیرحسین مرادی به «افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند و هنوز هیچ جلسه محاکمه‌ای برای این دو دانشجوی زندانی برگزار نشده است….

این دو دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف فروردین پارسال بازداشت شدند و در این مدت در سلول انفرادی یا در بند ۲۰۹ اوین زندانی محبوس بوده‌اند.

مصطفی نیلی روز یکشنبه به پایگاه خبری «امتداد» گفت پرونده این دو نفر پیش از عید به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد و جلسه رسیدگی برای تاریخ امروز (یکشنبه ۲۲ فروردین) تعیین گردید و ابلاغ شد اما با این حال، دادگاه تشکیل نشد.

او با اشاره به اینکه این دو زندانی به «افساد فی الارض» متهم شده‌اند گفت ملازمه قانونی چنین اتهامی تشکیل جلسه، با تعدد قاضی و تشریفات قانونی دیگر دارد و رعایت اصول شکلی و تشریفاتی امری غیرقابل عدول است اما «متاسفانه از ابتدا در این پرونده با مسائل عجیب و نامتعارفی مواجه شده‌ایم».

نیلی از انتقال این دو زندانی به جلسه‌ای با حضور شماری از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شریف و حضور بازجو و نماینده دادستان در آن جلسه به عنوان یکی از این موارد عجیب یاد کرد و گفت چنین اقدامی «با هیچ عیار قانونی، اخلاقی و شرعی قابل سنجه نیست».

تاکنون به وکلای این دو زندانی اجازه ملاقات یا حتی مکالمه تلفنی با موکلانشان داده نشده است.ژرفای فاجعه‌ای که در زندان‌ها جریان دارد را می‌توان از طریق بی‌عدالتی‌ها و پرونده‌سازی‌ها به‌عیان مشاهده کرد. پیکار در راه آزادی زندانیان سیاسی- عقیدتی و نجات جان آنان در مقیاس گسترده باید ادامه یابد. برای آزادی زندانیان سیاسی یعنی عمل به وظیفۀ بزرگ و انسانی‌مان باید متحداً عمل کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا