گوناگون

۲۴۰ روستا در خراسان رضوی با کمبود آب مواجه هستند

بحران آب در میهن ما به دلیل سیاست های مخرب رژیم ولایت فقیه وضعیت دشواری را برای کشاورزان و شمار زیادی از شهروندان مناطق دور افتاده کشور پدید آورده است. بحران آب در ضمن نماد روشنی از مجموعه سیاست های خانمان براندازی که سران رژیم در عرصه های مختلف به مرحله اجراء گذاشته اند و میهن ما را با این چنین فاجعه رو به رو کرده اند……

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ۲۴۰ روستای این استان در تابستان امسال با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند بود. سیدابراهیم علوی روز سه‌شنبه، ۲۴ فروردین درباره بحران آب به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: «این روستاها با تانکر سیار و از طریق منابع محلی آبرسانی خواهند شد و در ۴۵۰ روستای خراسان رضوی نیز پروژه‌های کمکی آبرسانی انجام خواهد شد.»

به گفته او کاهش بارندگی‌ها در استان سبب کاهش آبدهی منابع آب روستایی شامل ۸۷۴ حلقه چاه، ۱۹۹ چشمه، ۶۸ قنات و دو منبع آب سطحی شده است. علوی در ادامه گفت: «آب کل روستاهای استان به‌جز ساکنان بخشی از شهرستان‌های قوچان و زاوه، از طریق منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.» یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ساکن دو هزار و ۵۴۰ روستای این استان هستند. استان خراسان رضوی یکی از استان‌های کویری ایران است که در سال‌های گذشته با بحران خشکسالی روبه‌رو بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا