حقوق بشر

آزادی موقت آیدین مرادخانی با تودیع قرار کفالت از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای مرادخانی،  وی در خصوص ارائه پروژه‌های نظامی در دانشگاه‌های اروپایی بازجویی و جهت اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته است.

خبرگزاری هرانا – آیدین مرادخانی، شهروند اهل ارومیه و از اعضای سازمان پژوهشگران کشور صبح امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه آزاد شد. آقای مرادخانی در تاریخ ۵ فروردین‌ماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. این شهروند در زمان بازداشت جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در تهران منتقل و مجددا به ارومیه بازگردانده شده است.

آقای مرادخانی در تاریخ ۵ فروردین‌ماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. گفته می‌شود که این شهروند در زمان بازداشت جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در تهران منتقل و مجددا به ارومیه بازگردانده شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای مرادخانی،  وی در خصوص ارائه پروژه‌های نظامی در دانشگاه‌های اروپایی بازجویی و جهت اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته است.

آیدین مرادخانی پیش از آزادی در بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه در خصوص اتهام همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.

ماموران در زمان بازداشت لوازم شخصی این شهروند همچون کیس کامپیوتر، تلفن همراه و مدال‌های مرتبط با مسابقات علمی وی را ضبط کرده و با خود برده بودند‌.

به دنبال مراجعه خانواده آقای مرادخانی جهت پیگیری وضعیت فرزندشان، نیروهای امنیتی پدر آقای مرادخانی را به صورت تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات ارومیه احضار کرده‌اند. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای مرادخانی، پدر آیدین مرادخانی در خصوص روابط فرزندش مورد بازجویی قرار گرفته بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا